Recenze: Hamilton’s Great Adventure

0

Poslední dobou je puzzle her v Google Play čím dál více. Některé jsou zdarma a jiné placené. Kvalita ale velmi kolísá a tak je těžké odhadnout, zda hra bude mít úspěch. Výjimkou v tomto odvětví se stala hra, ve které budete hrát za dobrodruha Hamiltona a jeho věrného zvířecího společníka Sašu.

Styl hry

Začneme stejně jako hra příběhem. Starý Ernest Hamilton vypráví své vnučce jeho dobrodružné cesty za pokladem, který má nevyčíslitelnou hodnotu. Povídá o různých zákoutích, nepřátelích a také o svém věrném papouškovi Sašovi. Zatímco se vnučka zaposlouchává do vyprávění historky, vy již budete přesunuti přímo do hry a vaše hra tak začíná.

Hrát budete za obě hlavní postavy, přičemž Sašova hlavní náplň práce je odemykání překážek Ernestovi tak, aby mohl pokračovat v cestě.  Překážky se odemykají pomocí páček, které jsou umístěny někde kousek od zábrany. Vy tak se Sašou musíte doletět k páčce a spustit ji dolů. Lítání papouška je zajištěno gyroskopem, tedy naklápěním zařízení. Ernest prochází skrze cestu a sbírá diamanty nebo mince. To hlavní, ale kvůli čemu musíte někdy projít celou mapu, jsou klíče. Ty slouží k odemčení brány, která Hamiltona posune dál v jeho cestě.

Celkem projdete 3 destinace a jsou to: amazonský prales, Himaláje a poušť. Budete muset překonat řadu těžkých levelů a na závěr se utkat s protivníkem, který střeží poklad. Ale o jaký poklad to vlastně jde, vám již neprozradím.

Recenze: HAMILTON’S GREAT ADVENTURE

Tak lehké to zase nebude

Ačkoliv se hra může zdát ze začátku dost jednoduchá, věřte mi, že tento názor změníte po pár kolech. Na Hamiltona totiž čekají překážky jako piraně, proud vody, zelení nepřátele nebo třeba dva druhy dřevěných pastí. Na některé pasti můžete šlápnout pouze jednou a na některé dvakrát, proto je někdy potřeba si pořádně dopředu rozmyslet, jaký bude váš další krok. Lehce se totiž dostanete do situace, že pasti kolem vás popadají, protože jste na ně šlápli a musíte tak level opakovat.

Recenze: HAMILTON’S GREAT ADVENTURE

Grafika a zvuk

Hra byla před nějakými lety poprvé vydána na PC a podle toho také vypadá. Kvalitní textury nebo třeba i menu dávají hře opravdový šmrnc. K tomu všemu vám budou hrát relaxační písně, do kterých se někdy i trochu zaposloucháte a přestanete hrát.

Kolik jich vlastně je?

Vývojáři při vydání této hry způsobili omylem trochu zmatek v tom, co vlastně vydali. Na Google Play se totiž objevila jak Epizoda 1, tak i 2 a nebylo jisté, co každá znamená. Vysvětlení je ale jednoduché. Epizoda dvě slouží pouze jako takový datadisk a nabídne dalších 22 map, ale tentokrát již bez papouška Saši.

Recenze: HAMILTON’S GREAT ADVENTURE

Závěr

Na konec bych chtěl jen dodat, že hra je určena pouze pro majitele, kteří mají zařízení s čipem Tegra3. Před zakoupením hry za 80Kč a případně za stejný peníz i epizodu 2, si můžete prohlédnout přiložené video, kde je odehrána jedna mapa z první destinace.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here