Recenze: Gravity Project

3

Dnes se podíváme na hru, která slouží spíše pro chvilkové odreagování s úmyslem hráče pořádně naštvat. Taková to definice asi není zrovna rozumná, ale u této hry je tomu opravdu tak.

Princip hry

Nejedná se o nic převratného na trhu mobilních her. Několik podobných titulů najdeme na Google Play často, přesto si tato aplikace mezi těmi ostatními vydobyla celkem pěkné místo v předních příčkách. K úspěchu v této hře potřebujete jediné a to jsou vaše reflexy. Ty totiž pořádně prověří několik různých tunelů se svými nástrahami, které budete muset překonat.

Bohužel pokud jste při přečtení části názvu Gravity čekali propojení s Gyroskopem (senzor snímající naklánění telefonu), jste na omylu. K pohybu totiž budete využívat jen své prsty nebo spíše finger-slide.  Nástrahy se budou vyskytovat ve formě různých bariér, pohybujících se kostek nebo bezpečnostních dveří, které mají malý otvor pro prolezení.

Z obrázků si můžete všimnout, že budete hrát za stále běžícího robota, který nehodlá za žádnou cenu zastavit. K tomu aby nezastavil, budete používat slide dolů pro skrčení, slide nahoru pro výskok a slidy do stran, které přimějí robota vyskočit na jednu ze stěn tunelu a změnit tak gravitaci.

Recenze: Gravity Project

4 stěny, tři možnosti

Jedním z překvapení bylo, že robot není schopen vyskočit na strop. Po přesunutí na jednu ze stěn totiž máte už jen jednu možnost a to vrátit se zase zpět. Bohužel se tak nemůžete přesouvat dokola, což by se někdy opravdu hodilo a tak využijete pouze tři stěny. Toto ovládání budete moci využit v celkem v 6ti lokacích, přičemž každá z nich má 5 levelů.

Recenze: Gravity Project

Dokonalost sama? Ani náhodou

Když máte takovou hru k dispozici v níž je hlavním principem přesný pohyb robota, čekáte bezchybné ovládání. Zde tomu ale tak není. Některé vaše pohyby hra nezaznamená a tím pádem pro vás level skončil. Někdy se na druhou stranu začne kousat a v rychlejší fázi hry je to velmi nepříjemné. To vše pak završuje fakt, že ve hře nejsou žádné záchytné body, takže pokud se na konci tunelu zmýlíte, musíte absolvovat level zcela od začátku.

Recenze: Gravity Project

Závěr

Od této hry jsem čekal daleko více. Ne jen že se u ní neodreagujete díky špatnému ovládání a chybějícím záchytným bodům, ale hra hráče dokáže přivést k šílenství. Pokud jsem vás přesto neodradil a budete si chtít hru stáhnout, její baliček činí 25MB s průměrnou grafikou.

Celkové hodnocení: 4/10

3 KOMENTÁŘE

  1. Není takovým nepsaným zvykem recenzovat jen ty lepší/zajímavější hry? Nic proti Vám, jsem rád za každou recenzi 🙂 Ale psaní recenze hry, které dáte 4/10 a v závěru jí jinými slovy nedoporučíte, mi přijde jako zbytečný čas který mohl autor trávit nějak lépe 🙂

    • Je to spise jen zvyk a priznam se, ze u teto hry jsem cekal mnohem vice. Bohuzel recenzi jsem neobvykle psal jiz v prubehu hrani a predem jsem tedy nevedel, jak dopadne zaverecne hodnoceni. Priste se jiz dockate kladnych hodnoceni 🙂 a dekuji za cteni clanku

  2. Mě hra docela zabavila… Sice je pravda, že reakce někdy horší, ale i na 600mhz procesoru je celkem hratelná… 🙂 Akorát poslední level byl celkem oříšek…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here