Recenze: Strike Fighters

1

Máte rádi bojová letadla? Tak tato hra je přímo pro vás. Vývojářské studio Third Wire Productions vstoupilo na trh s Android hrami, které se zaměřují na bojové letouny. Hra je vhodná, jak pro úplné začátečníky, tak i pro zkušenější letce.

3484-2-com.ThirdWire.StrikeFightersAndroid

Na Google Play je podobných her opravdu mraky. Někteří vsázejí na grafiku, jiní zase na propracovanost ovládání. Strike Fighters má od každého něco.

Styl hry

Zalétat si bude moci se čtyřmi letadly, které pochází z roku 1953 a 1954. Jedná se tedy spíše o historické typy, jako jsou F100A, Hunter F.1 nebo MiG-17F. Úkol máte vždy jediný a to je sestřelit co nejvíce nepřátelských letadel. Na tento úkol máte vždy časový limit, ve kterém je potřeba být co nejvíce úspěšný. Za určitý počet sestřelených letounů dostanete klíč, se kterým si odemknete jiné letadlo.

559426_10152165892745203_1943726839_n

Ovládání a Grafika

Problém v těchto hrách je především jejich ovládání. Zde vývojáři udělali logickou změnu, když do nastavení vložili obě polohy létaní zvlášť. Můžete si tak nastavit senzitivitu klapek, jak vpředu tak i vzadu.

Vizuální podoba hry je velmi povedená. Postupně je vidět, že se i tyto nepříliš známe hry, snaží tlačit také na grafické zpracování a tato hra je toho příkladem. Na druhou stranu nutno říct, že kromě letadel, toho není co popsat v grafice. Obloha a několik kilometrů vzdálená zem, není pro grafiky příliš obtížná práce.

Hratelnost

Na obrázku níže si můžete všimnout dvou šipek v levé části obrazovky. Ty slouží k snižování a naopak zvyšování výkonu motorů letadla. Zbytek letadla ovládáme pomoci gyroskopu. V pravé části se nám zobrazují dostupné zbraně, jako jsou různé druhy raket nebo základní střelivo.

unnamed (1)

Závěr

Je asi jasné, že hra zaujme především nadšence historických letounů. Není tedy určena pro širokou veřejnost, jelikož jejich mise nebo příběh jsou nulové. Osobně by se mi líbilo více variací v misích, jako například sestřelit chráněné letadlo, přistávání nebo třeba přidat multiplayer. Takto jsem bohužel nucen dát nižší známku.

Na závěr jen dodám, že hra je k dispozici také ve verzi Israel, která nabídne další sadu letadel a je také zdarma.

Celkové hodnocení: 6/10


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here