Recenze: Brothers in Arms 2 Free+

1

Jelikož jsem slíbil, že budu psát recenze hlavně na hry pro více hráčů, chci svůj slib dodržet. První z her tohoto typu, kterou Vám chci představit jsem stáhl z GP protože mě zaujal název, který ve mě vyvolal asociaci k PC titulu této oblíbené hry.

Hra

Na GooglePlay stáhnete hru pod jiným názvem, než je publikována při úvodním načítání hry. Na úvodní obrazovce se Vám ukáže název Brothers in Arms: Global Front.

Hra Vás vtáhne do největších bitev druhé světové války. Můžete tedy „prožít“ spolu s Vaší herní postavou jedinečnou atmosféru těchto bitev.

Hra má poměrně pěknou grafiku, na mém zařízení jede bez sekání. K videu patří také zvuk, který  je dle mého podprůměrný. Několikrát se mi stalo, že přes přímý zásah do hlavy jsem nezabil protivníka, navíc úplně běžně prostřelíte spolubojovníka a téže kulkou zabijete nepřítele. Umělá inteligence nepřátel je poměrně dobře naprogramovaná, naopak spolubojovníci za celou dobu hraní žádného nepřítele nezabili. Máte možnost zapnout AutoAim, který je dle mého však proti Vám. Spíše mi přeskakoval z jednoho „číňana“ na druhého a nemohl jsem tak pořádně střílet. Zpomalený replay záběru, třeba když dáte headshot může být ke škodě, několikrát mě při něm zabili.

Singleplayer

Hra pro jednoho hráče nabízí celkově 5 různých map, na kterých jsou jednotlivé mise, které se Vám postupně odemykají.

BiA2 - Map1 BiA2 - Map2

Za každé zabití protivníka získáte „Psí známky“, za které pak můžete v obchodě kupovat vybavení do boje. Jak už však bývá  u her od Gameloftu zvykem je tam hodně vybavení za „medaile“, které jsem zatím ve hře nezískal. Takže Vás nutí použít mikrotransakce.

 BiA2 - Shop

V některých misích lze využít i tank a jiné stroje pro podporu výhry Vaší strany.  Pro soutěživé typy Tvůrci do hry přidali úkoly, které po splnění můžete sdílet se svými přáteli…

Multiplayer

Po pěti dnech testování se mi vůbec nepodařilo připojit do žádné hry ani vytvořit vlastní hru. Cokoliv udělám, stejně skončím s hláškou „Connection lost“ či „Cannot connect to server“.

 BiA2 - BadConnecting

Tak se s Vámi alespoň podívám na možnosti, které multiplayer nabízí, třeba budete mít větší štěstí než já.

Můžete si vytvořit vlastní hru, máte na výběr z pěti map a tří typů hry (Deathmatch, Team Battle, Dominnation) dále můžete nastavit časový limit, případný „Kills limit“. Dále se nabízí možnost AutoAimiming (tedy samozaměřování) a AutoBalance (automatické vyrovnání počtu hráčů v týmu).  Pokud toto nechcete řešit a chcete se připojit již k vytvořené hře, načtete si seznam vytvořených her a dáte připojit. Při výběru serveru se nemůžete řídit parametry jako AutoAim, protože  je nemáte možnost nikde zobrazit.

BiA2 - Multi_NewGame BiA2 - Multi_maps

Na GP popisuje Gameloft, že lze využít i Bluetooth pro hraní multiplayeru. Buď je nastavení tak složité, nebo nemožné na mém telefonu, ale jak na to jsem nepřišel…

 

Další foto ze hry

BiA2 - InGame1 BiA2 - InGame BiA2 - InGame BiA2 - InGame BiA2 - InGame BiA2 - InGame BiA2 - InGame BiA2 - InGame BiA2 - InGame

Klady

+ Velké množství misí

+ Možnost využití strojů

+ Široká škála zbraní

+ Možnost dohrát misi více způsoby

Zápory

– Nepovedený zvuk

– Nereálná střelba a damage

(- Nefunkční multiplayer)

– Neukládání dosažených úrovní při opětovní instalaci (i přes registraci na gameloft life)

Závěrem

Hru bych doporučil všem, kteří mají rádi 2. Světovou válku. Jsou tak trochu testeři a chtějí se hodiny zaobírat zkoušení, zda jim multiplayer pojede, či nikoliv…


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Pokud se Vám někomu povedlo rozchodit multiplayer, prosím řekněte nám jak na to, třeba v komentářích…

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here