Recenze: Blurry Defense

6

Na první pohled může Blurry Defense vypadat jako další hra do kategorie tower defense strategií, ale asi každý Čech, zajímající se o mobilní technologie, by měl vědět, že tato hra pochází od českých vývojářů. A jak už si začínáme pomalu zvykat, Češi mají vždy něco jinak a platí to i u této hry.

blurry

Jinak? Úplně…

Studio Brainwash pojalo vydělávání peněz z her naprosto opačně a ukázalo logické myšlení. Hra je totiž v Google Play jako ukázkový koncept. Ačkoliv je hra placená a nenabízí tolik vychytávek, jako konkurence, vývojáři jasně apelují na jejich podporu, protože až poté do hry přidají další prvky a hru rozšíří na plnohodnotnou verzi. Důvod je jednoduchý. Vývojářské studio nechce vydat aplikaci, po které se slehne zem a jejich práce a finanční investice tak přijdou na zmar. Proto nejdříve vydala jednoduchý koncept a až podle toho, jestli se u hráčů chytí, začnou pracovat na jejím rozšíření. Zároveň vývojáři slibují, že pokud si hru zakoupíte nyní, vylepšená verze pro vás bude zcela zdarma.

Screenshot_2013-04-05-18-05-57

Princip hry

Z důvodu, že jde jen o koncept, neočekávejte příliš velký arzenál. Na svou obranu využijete tři druhy zbraní: kulomet, brokovnici a laserový paprsek. K obraně budete moci použít ještě zpomalovací věže, které zpomalí nepřátele v jejím dosahu. Všechny tyto dostupné položky lze ještě dvakrát vylepšit za dvojnásobek pořizovací ceny.

Z obrázku si můžete všimnout, že arzenál, poté co ho zakoupíte, umisťujete na tzv. „blurry“ dlaždice tak, aby nepřítel neprošel skrze koridorovitou cestu. Pokud se tak stane, sníží se vám životy. Počet životu, které vám soupeř sebere ze základních dvaceti, závisí na jeho úrovni.

Design je zde velmi jednoduchý a tak i nepřátele zobrazují pouhé létající kuličky, které se liší barvou a velikostí. Zelené kuličky jsou nejrychlejší, ale zároveň nejslabší. Modré jsou opakem zelených a červené jsou střed vlastností předchozích barev.

Hardcore

Náročnost je zde nastavena na velmi vysokou úroveň. Po velmi lehkém prvním levelu přijde druhý, který je minimálně o dvakrát těžší a je velmi těžké přes něj přejít. Po chvíli přemýšlení nad taktikou ale přijdete na to, jak využít nejlépe dosah zbraní k vaší obraně. Celkem si budete moci zahrát 20 kol, u kterých dozajista prověříte své mozkové závity.

Screenshot_2013-04-05-18-11-22

Závěr

Velmi jednoduchý a zároveň chytlavý design s atraktivní muzikou a náročností na vysoké úrovni. To vše stojí za vyzkoušení této hry a podporu českých vývojářů, kteří tuto hru dokázali vytvořit za neuvěřitelných 14 dní.

Hodnocení: 10/10


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

6 KOMENTÁŘE

  1. Nechapu tento system: jestli si toto „demo“ koupi aspon 20 000 lidi, udelame ho lepsi. To je proste ceska vychcanost. Kdyz si nejsou jisti tim co udelali at to na play nedavaji. Nelibi se mi ze udelali ze svych zakazniku rukojmi.

    • Tower Defense her je na GP velká spousta, proto by s největší pravděpodobností tato hra upadla v zapomnění. I proto si myslím, že k tomu vývojáři chtěli přistoupit originálně. Navíc takto seženou finance, které k vytvoření celé hry na začátku neměli.

      A ruku na srdce, 20Kč zase není tak moc a věřte, že se to vyplatí. Už jen s tímto demem se natrápíte až až kvůli jeho obtížnosti 🙂 Hra má velký potenciál a je od českých vývojářů, tak proč je nepodpořit? 🙂

    • Je to přesně jak říkáte. Sám si nejsem jistý, zda moje hra uspěje i když jsem nad ní strávil mnohem více času. Ale dám jí zdarma, protože zkrátka nenabídne desítky aut a tratí jako profesionální počiny :-). A troufám si tvrdit, že hra bude lépe zaplňovat mezeru na google play, než Tower Defense č. 1532 :-).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here