Ready Steady Bang – černobílý Divoký západ [Recenze]

1

Jistě znáte typické přestřelky ve filmech z prostředí Divokého západu. Dva rivalové proti sobě na vylidněné prašné ulici. Objeví se záběr na po jednom se pohybující prsty a už se tasí kolty. Kdo dřív vystřelí, vyhrál. Ve hře Ready Steady Bang se setkáte se stejným motivem, jen s opravdu minimalistickou grafikou.

com.noodlecake.rsb_featured_big

Co je Ready Steady Bang

Ready Steady Bang je v základu jednoduchá hra, kde se snažíte zastřelit soupeře dříve, než on vás. Oba stojíte na stejné bílé ploše proti sobě. Hrát lze proti kamarádovi v módu pro dva hráče nebo proti různým banditům v single player režimu. U banditů naleznete kromě obrázku i rychlost jejich reflexů. Ta se v průběhu hry měří také vám.

Po zahájení hry, kdy stojíte s revolverem naproti sobě, hlas spustí „ready, steady…“ a následně „bang“. Nikdy však nevíte, za jakou dobu bude následovat „bang“, a tak musíte být pozorní, s prstem těsně nad displejem. Nevystřelit moc brzy je zrovna tak důležité, jako nevystřelit pozdě.

wpid-Screenshot_2013-12-01-16-48-02.png wpid-Screenshot_2013-12-01-16-48-18.png wpid-Screenshot_2013-12-01-16-48-12.png

Hra má až roztomilé animace umírání doprovázené různými pisklavými zvuky. Pokud budete mít nejrychlejší prsty na celém Divokém západě, můžete odemknout celou „kill gallery“. Zde můžete zhlédnout až 31 těchto vtipných animací.

Je docela škoda, že v pozadí nehraje žádná westernová hudba. V černobílé hře se setkáte pouze se zvukovými projevy jak postaviček, tak při kliknutí na libovolná tlačítka. Možná je to ale dobrý tah, jelikož čekání na slovo „bang“ s nažhaveným palcem nad displejem část soustředění opravdu vyžaduje.

Závěr

Hra má jeden z nejvíc minimalistických designů, se kterým jsem se u her na platformě Android setkala. Osobně se mi líbila, ale je to jednoduchost vyhnaná téměř do krajností, takže všem se zamlouvat rozhodně nebude. Chápu, že tvůrci her musí také něco jíst, ale reklamy byly mnohokrát otravné až příliš a kazily jednoduchost hry. Každopádně je Ready Steady Bang vhodným společníkem například na toaletě.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here