Re-Volt – legenda v plné kráse [recenze]

5

revolt

V roce 1999 se na PC dostala hra, která trochu vybočovala z řad závodních titulů. Byl to Re-Volt se svými autíčky na dálkové ovládání. Hra strhla velkou část herní populace v tehdejší době a i dnes se mezi námi najde plno lidí, kteří si na tento titul pamatují. Po dlouhých 14-ti letech je Re-Volt zpět, ale tentokrát řádí na Androidu.

Stále stejné závody

Android verze naprosto přesně kopíruje PC verzi, a tak pro znalé, nemusím připomínat například velký výběr aut nebo tratě v supermarketu, botanické zahradě, muzeu nebo třeba Toytanicu (celkem 14 tratí). Auta, která si budete moci vybrat, nebudou dostupná ihned. Je zapotřebí vyhrát všechny čtyři turnaje, časovky a tratě horizontálně i vertikálně otočené.  Pokud tyto všechny závody zvládnete, můžete se těšit na 42 aut, mezi nimiž je například i létající UFO.

2013-05-11 15.37.43

Trochu chudý obsah

Bohužel hře schází silnější obsahová stránka, protože po zvládnutí čtyřech šampionátů (Bronz, Silver, Gold, Platinum) už dochází motivace dále hru hrát. Šampionáty odjezdíte ani ne za hodinku a poté na vás čekají již jen časovky, kde jezdíte sami se snahou dosáhnout čas, který odemkne další a další auta. Tratě, které jsou otočené sice nabídnout novou formu zábavy, ale jsou to stále ty stejné mapy. Velký seznam toho, co lze vše vyhrát v této hře, můžete sledovat v menu.

2013-05-11 15.31.28

Ovládání

Ovládání je nejspíše jediný kámen úrazu. Hře by se hodilo ovládání stylem rozpůlení obrazovky na levou a pravou část pro zatáčení a pedál pro brzdění i couvání zároveň. Vývojáři se studia WeGo Interactive Co se ale rozhodli pro jiné pojetí a tak máme na výběr buď z výchozího nastavení, kdy je akcelerace automatická a vy pomocí šipek na displeji zatáčíte. Brzda je řešena dotykem na spodní část displeje, ale při couvání toto rozvržení způsobí řadu problémů. Druhá možnost nabídne pomocí ikonek ovládat plyn, brzdu i směr a třetí, poslední možnost a zároveň nejhorší, je dvojce virtuálních joysticků.

Není to jen o rychlosti

Ani s nejrychlejším autíčkem nemusíte vyhrát. V každé mapě je totiž rozestavěno několik blesků, které vám po sebrání náhodně vylosují nějaký útok. Své soupeře tak můžete zbrzdit koulí, olejem, balónky s vodou, raketami nebo například elektrickým šokem.

2013-05-11 15.32.05

Závěr

Pokud by vám hra přišla příliš lehká, stačí si v menu zvýšit obtížnost a u hry se daleko více zapotíte. Resumé je ode mne ale více méně kladné, protože port na Android se povedl, na ovládání se dá časem zvyknout a pokud vás hra dříve bavila, nyní to nebude jiné. Hru trochu sráží vyšší cenovka, která se pohybuje na hranici 90 Kč.

Hodnocení: 8/10


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

5 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here