První Half-Life se neoficiálně chystá na mobilní zařízení s Androidem (a iOS)

0

Half-life-mobile-android

Neoficiální porty starších, mnohdy i tří áčkových, her na mobilní zařízení už nejsou nic úplně neobvyklého. Z poslední doby můžeme jmenovat například pokus dostat na chytré telefony a tablety Doom 3 engine, poměrně přesnou kopii Counter-Strike 1.6 anebo ze strany Valve ukončený port prvního Portalu.

A právě o něco podobného, jako šlo autorům posledního zmíněného projektu, se teď snaží nová banda nadšenců. Jen ne s Portalem ale rovnou s jednou z nejvlivnějších stříleček konce minulého století – legendárním Half Life.

Stejně jako v případě Portalu pracují na předělání hry do Unity 3D enginu a následně vydání pro mobilní zařízení s Androidem a iOS. Na rozdíl od týmu, který pracoval na Portalu, by je ale nemusel potkat stejný osud, tedy zákaz ze strany Valve. Přestože totiž zatím pracují s oficiálními daty z prvního Half-Life, tak v případě, že jim to Valve zakáže, mají údajně v plánu přejít na herní zdroje z neoficiální předělávky Black Mesa, v čemž jim už washingtonské herní studio bránit nemůže.

Samozřejmě je otázkou, jak by se k tomu pak případně postavili tvůrci módu Black Mesa. Vzhledem k tomu, že i tvůrci mobilní předělávky plánují hru distribuovat zdarma, tak se dá počítat s tím, že by se nějak domluvili.

http://www.youtube.com/watch?v=auqR_ePvrLg

Zdroj: droidgamers

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here