Přispějte na port legendárního českého RPG Brány Skeldalu na Android a iOS

1

 

brany skeldalu

I když ne zrovna tempem, které by si mnozí přáli, tak přeci jen v poslední době pomalu přibývají úspěšné předělávky počítačových a konzolových her z konce 20. a začátku 21. století na mobilní zařízení. Z těch větších můžeme jmenovat například (snad už konečně hotové) Baldur’s Gate, Atari hity nebo legendární Another World.

S trochou štěstí se ovšem v blízké budoucnosti dočkáme mobilní předělávky hry srdcím českých hráčů daleko bližší. A ne, nemluvím o Vlaku, který už na Google Play je, ale o dungeonovém RPG Brány Skeldalu.

Jeho původní autor, Jindřich Rohlík, se totiž rozhodl, že hru vzkřísí a pokud se mu povede na startovači (něco jako Kickstarter) vybrat dostatek peněz, tak hru celou přepíše do Marmalade enginu, který umožní následný snadný export hry jak pro Android, tak i iOS (a možná i Widnows Phone 8).

Vzhledem k tomu, že je hra poněkud staršího data a byla tak psána s maximálním ohledem na nenáročnost, tedy leckdy i v assambleru a klasickém Cčku, tak ji bude potřeba v podstatě celou přepsat. Kvůli tomu autor také žádá částku 180 000 korun českých.

Na druhou stranu za to slibuje, že pokud se opravdu peníze vyberou, tak hru následně umístí jak na iTunes Store, tak i Google Play naprosto zdarma, bez reklam a in-app transakcí nutných k dohrání hry. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak slib nízké náročnosti, s hrou konkrétně počítá i na nejstarší iPhony a levnější Androidy s jednojádrovými procesory.

A nakonec jen pro připomenutí, pro počítače je hra již delší dobu volně ke stažení, přičemž pro kutily jsou pod relativně volnou licencí uvolněny i zdrojové kódy.

Podpořte Brány Skeldalu na Startovač.cz

http://www.youtube.com/watch?v=bkQMny1DJwA

Autor tohoto článku s hanbou přiznává, že ačkoliv Brány Skeldalu mnohdy hrál, tak se nikdy moc daleko nedostal, páč byl hrozná lama.

Zdroj: startovac

 

1 komentář

  1. S Bránama Skeldalu jsem na tom byl úplně stejně jako autor. Bylo to jedno z mých prvních rpg a vždycky jsem se dostal maximálně do prvního města, tam umřel a hru s nepochopením vypnul. Dnes mne to docela mrzí 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here