Pocket Rally – rally závody na ledě [recenze]

1

unnamed (1)

Novinka z uplynulého týdne se zatím těší oblibě na Google Play. Nemohl jsem tedy nezaznamenat popularitu tohoto titulu a rozhodl jsem se tak hru vyzkoušet.

Rally

Rally závodů je na GP pomálu a tak každá další v této kategorii je vítána. Velkým příslibem byla i tato hra, která běží enginu Unity 3D. To zaručuje vcelku pěknou grafiku, ale musíme brát v potaz, že s balíčkem o velikosti 25 MB nemůžeme čekat zázraky, proto bych řadil grafiku k průměru.

Ve hře si můžete zahrát dva módy. Buďto challenge, kde postupně odemykáte nové tratě a nová auta skrze závod nebo časovku nebo single race, kdy si sami navolíte typ tratě, podmínky a auta a jednoduše závodíte.

Screenshot_2013-06-02-00-45-28

 

 

Ovládání

Ačkoliv vývojáři slibují dobře zpracovaný fyzikální model aut, první okamžiky na mne nepůsobily vůbec dobře. Auto ačkoliv jelo po hliněné trati, ovládání bylo jako na ledě a stabilita vozu byla ta tam. Asi po 15 minutách hraní jsem tomuto stylu přišel na chuť a došlo mi, že právě tento fakt, dělá hru náročnou a trochu přibližuje k úrovni rally závodů.

Pocket Rally lze ovládat nejen výchozím gyroskopem, ale také virtuálním volantem nebo šipkami. V nastavení ještě najdeme umístění kamery. Tu si lze zvolit za autem, na kapotě nebo z pozice helikoptéry.

Rychlost a zvuk

Hra má dva velké problémy. Ten první je rychlost vozů. Asi nepochopím, jak někdo, kdo vyvíjí rally závody, může dát závodnímu autu maximální rychlost cirka 60km/h. Druhý problém je zvuk motorů aut, který lze s klidem přirovnat k drnčení babety. Oba dva problémy dost kazí výsledný obrázek hry, ale na druhou stranu se tyto dva problémy dají odstranit jednoduchou aktualizací, tak uvidíme.

Screenshot_2013-06-02-00-45-57

Dvě verze

Tento titul vyšel ve dvou verzích. První z nich verze zdarma nebo LITE obsahuje naprosto to stejné jako verze placená. Pokud tedy chcete podpořit vývoj této aplikace, máte šanci si za 20 Kč koupit placenou verzi. V obou si budeme moci zahrát ve 30 závodech na 4 tratích a projet se můžeme ve 4 vozů rally.

Závěr

Hra má jistě dobrý potenciál, ale nyní osloví pouze fanoušky rally. Celé to působí zatím dost suše, ale rozhodně bych nad touto hrou nelámal hůl. Pár aktualizací a hra se může stát na dlouhou dobu nejlepší rally hrou na Google Play.

Hodnocení: 6/10


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

1 komentář

  1. Není to ta hra co byla i na Javě? Tuším sem ji měl na Sony Ericsson W800i a s borcem sme hráli MP přes Bluetooth:-D

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here