Piškvorky pro Android od českých vývojářů

1

piskvorky 1 piskvorky 3 piskvorky 2

Hledáte hru, která nabízí velmi jednoduchou grafiku i ovládání, ale zároveň dokáže pořádně potrápit váš mozek? Vyzkoušejte věčnou klasiku v podobě piškvorek. V Google Play Store se nedávno objevila nová verze hry od českých vývojářů z týmu Kreatur, kterou si můžete stáhnout zcela zdarma.

Pravidla piškvorek není nutné příliš představovat, protože tuto hru jistě zná většina našich hráčů ze svých školních let. Na čtvercovém hracím poli o rozměrech 16 x 16 políček je úkolem hráče jako první sestavit nepřerušovanou řadu pěti svých symbolů, a to vodorovně, svisle či diagonálně.

Hra má velmi jednoduché, ale zároveň přehledné zpracování. Zejména majitelé telefonů s menším displejem ocení možnost automatického přibližování či oddalování hracího pole. Chybí bohužel téměř jakékoliv možnosti nastavení, dokonce si hráč ani nemůže vybrat, zda chce mít křížky či kolečka.

K dispozici jsou však dva režimy hry, takže si můžete zahrát proti umělé inteligenci nebo proti svému kamarádovi na jednom zařízení. Vypadá to, že vývojáři si s naprogramováním umělé inteligence opravdu pohráli: „Umělá inteligence je postavena na dobrém zhodnocování dané pozice. Algoritmus vyhodnocuje téměř jakoukoli lineární strukturu. Když se k tomu přidá přemýšlení dva tahy dopředu stojí proti vám algoritmus, který není tak snadné porazit.“ Potěšení tak budou zejména profesionální hráči, naopak začátečníci by jistě ocenili možnost nastavení obtížnosti hry.

Piškvorky pro Android od českých vývojářů si můžete bezplatně stáhnout z Google Play Store. Hra bohužel obsahuje reklamu, kterou není možné vypnout.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

1 komentář

  1. Vydali jsme aktualizaci, nyní je možné zvolit křížky či kolečka začínajícího hráče, kdo hru začíná, a počet tahů, které přemýšlí umělá inteligence dopředu. Myslím si, že reklama ve hře nijak nevadí, jelikož je jen v menu a při samotné hře nikoho neobtěžuje, narozdíl od ostatních piškvorek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here