NyanCat – 8-bitová kočka a nepříjemná hudba, nyní i pro Android

3

Možná jste už někdy slyšeli o virtuální kočce NyanCat, která se díky videu na serveru YouTube a GIF animaci stala hitem internetu. Někteří ji považují za nejhorší věc všech dob, jiní ji milují. Každopádně ale bylo jen otázkou času, kdy se Nyan Cat dostane i na displeje mobilních telefonů. Pro Android můžete stahovat hru, aplikaci i živé tapety.

Hlavním hrdinou hry je kočka, která má místo těla toast, za sebou nechává stopu v podobě duhy a letí kdesi ve vesmíru. Ovládáte ji jedním ze tří způsobu: pohybem prstu po displeji, virtuálním joystickem v rohu displeje nebo pomocí akcelerometru, tedy otáčením telefonu vpravo a vlevo. Úkolem je sbírat hvězdičky a vyhýbat se asteroidům i jiným nepřátelům. Během své cesty se objeví celkem 500 hvězd, čím více jich seberete, tím samozřejmě lépe. Na konci hry můžete svůj výsledek jednoduše sdílet například na Facebooku.

Během celé hry vás doprovází už zmiňovaná hudba, kterou určitě nepotěšíte své okolí. Můžete ji ale kdykoliv vypnout, což se bude určitě hodit při cestě autobusem nebo na ulici. O popularitě této hudby svědčí počet zhlédnutí videa na YouTube, které dosahuje desítek milionů a oblíbenost webové verze.

NyanCat Game (zdarma)

Pokud by vás již omrzela hra, můžete si stáhnout také aplikaci Nyan cat + live wallpaper, která obsahuje obdobu webové verze, ve které se snažíte vydržet poslech hudby a pohled na kočku co nejdéle. Druhou součástí je živá tapeta, která je bohužel bez zvuku, ale za to jde o skvělý doplněk domovské obrazovky vašeho telefonu.

Nyan cat + live wallpaper (zdarma)

Do komentářů se samozřejmě pochlubte svým výsledkem. 😉

A nakonec ještě krátký příběh o NyanCat. Tahle kočka v 8-bitové grafice se poprvé objevila 2.dubna 2011 na stránkách LOL – COMICS. O několik dní později přidal jeden uživatel na internet video,ve kterém využil animaci této kočky a upravenou verzi japonské písně Nyanyanyanyanyanyanya. Už během prvních dvou týdnů nasbíralo video na YouTube přes milion shlédnutí, další popularitu zajistily blogy a sociální sítě. Na internetu se nacházejí stovky parodií, úprav a jiných videí,které se týkají NyanCat. Pro nás androidisty může být zajímavé, že se krátce objevila i v reklamě na Google Nexus S 4G.

httpv://www.youtube.com/watch?v=QH2-TGUlwu4

3 KOMENTÁŘE

  1. to je už také strašné, že sa to ani vydržať nedá! ani si predstaviť neviem, ako vymyslia také veci…:o

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here