Botanicula od českých vývojářů Machinaria je dostupná v Google Play

1

Botanicula 2 Botanicula 1 Botanicula

V Google Play se objevil nejnovější počin českých vývojářů, jenž stojí za úspěšnou hrou Machinarium. Jendná se o mobilní hru Botanicula, jenž získala nejedno ocenění na počítačových platformách. V rámci příběhu se s Vámi hra podělí o dobrodružství pěti přírodních tvorů (jmenovitě pan Lucerna, pan Větvička, pan Makovice, paní Houba a pan Peříčko), kteří se snaží zachránit poslední semínko svého domovského stromu před zlými bytostmi – parazity, kteří napadli jejich domov – strom.

Stejně jako u předchozího Machinaria  budete ovládat hrdinu (v tomto případě jich bude rovnou pět) a jejich prostřednictvím budete prozkoumávat prostředí hry, řešit rébusy a sbírat předměty, které jsou potřebné pro odstranění překážek, které brání v cestě. Rovněž budete komunikovat s dalšími bytostmi a plnit drobné úkoly, za které získává bonusové kartičky.

Botanicula 4 Botanicula 3

Představení hlavních postav:

  • Pan Lucerna – je hlavní hrdina hry a jeden z pěti hratelných hrdinů ve hře. Je malým oranžovým tvorem, který v sobě dokáže přenášet semínka. Když má ve svém těle semínka, tak začne zářit a když se přidají další semínka, tak dokáže zabíjet pavouky.
  • Paní Houba – jediná ženská hratelná postava ve hře. Umí vytvářet své vlastní kopie. Také se umí scvrknout, tak že zůstane jen její hlava.
  • Pan Makovice – třetí hratelná postava ve hře. Je nejsilnější člen skupiny, ale má také největší tělo a nevejde se do malých mezer.
  • Pan Větvička – další hratelná postava. Je vysoký a úzký, takže připomíná větvičku. Dokáže prodlužovat větičky na svém těle jak se mu zachce a může na nich vytvořit květy.
  • Pan Peříčko – poslední z hratelných postav. Je nejmenší ze skupiny, ale umí létat.
  • Pavouci – hlavní nepřátelé hráče. Napadli strom, který je domovem hlavních hrdinů.

http://www.youtube.com/watch?v=Syuy3pszAHw


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Zdroj: cs.wikipedia.org

1 komentář

  1. Asi by bylo přesnější psát o konverzi na androida, protože „nejnovější počin českých vývojářů“ je více jak 2 roky starý. Což mu samozřejmě neubírá na kvalitě a hru nelze než doporučit, projekt sesbíral i několik cen.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here