Nightmare: Malaria – hrou proti malárii [Recenze]

0

Spousta vývojářů si oblíbila poskytovat uživatelům skvěle zpracované aplikace zdarma a následně na nich úspěšně vydělávat pomocí nepovinných finančních darů. Proto není divu, že i charitativní organizace vidí v takovémto modelu potenciál. Jednou z takových her je i Nightmare: Malaria.

wpid-maxresdefault.jpg

Co je Nightmare: Malaria

Hlavní hrdinkou je malá holčička, který usiluje ve 21 levelech o záchranu svých ztracených plyšových medvídků v malárií infikovaném krevním řečišti nebo mozkové tkáni. Brání jí v tom napadené buňky i nemoc přenášející komáři. Koncept je poněkud zvláštní, ale má vyjadřovat podobu noční můry zmiňované holčičky.

Psyop nešetřil v průběhu hry s informativními hláškami, týkající se malárie. Prvky jako děsivá hudba, hlasité bzučení komárů a smutná dívenka mají sice dobrý efekt pro hru, ne však pro můj osobní pocit. Využívání dětské tématiky je sice účinná zbraň, jak v lidech vyvolat lítost a organizaci přispět, osobně se mi zdá však přehnaná.

Ale samozřejmě – hra vznikla primárně právě pro zatraktivnění charitativního dárcovství. Částkou tří dolarů přispějete na moskytiéry, které jsou také součástí hry. Naleznete v nich bezpečné útočiště před komáry.

Ovládání je povětšinou nemotorné, je však pravděpodobné, že záměrně. Ostatně, bojovat s malárií v reálném životě také není procházka růžovým sadem, což vám hra neustále připomíná. Graficky je na tom Malaria ale velmi dobře a příjemný vizuální zážitek se u mě dostavil.

httpv://www.youtube.com/watch?v=NIIUZTbChDM

Závěr

Výsledkem je zvláštní směs nepříjemného zklamání a zajímavé výzvy. Hra je překvapivě obtížná, ačkoli je jasně určena k oslovení co nejširšího publika. Vzhledem k tomu, jak je povaha hry náročná, jsou nepřesné ovládací prvky nepřijatelné. Skvělé grafické zpracování a hudba spolu s různými fakty mi malárii účinně přiblížily, ale vadil mi přehnaný tlak k darování peněz, o čem svědčí i využití dítěte ve spojení s malárií. Nightmare: Malaria se nápadně podobá hře Limbo.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here