Motor World Car Factory

0

Na první pohled jedna z mnoha her, nabízející retrospektivní grafiku a klasické herní mechanismy tzv. manage her, při bližším pohlédnutí zábava na dlouhé hodiny, dny, ba i týdny. O čem to píši – o Motor World Car Factory, o hře , jež je pro milovníky vůně benzínu či manage her vesměs povinností.

GRAFICKÝ HÁV HRY

První věcí, která Vás při pohledu na tuto hru jistojistě udeří, je grafická stránka věci, pojatá do retrospektivního pojetí. A hned na rovinu musím napsáti, že tento styl hru dokresluje mnohém lépe, nežli by tomu bylo u realističtější grafiky. Ovšem u některých ( naneštěstí i dřívěji ) vyrobitelných vozidel se lze setkat s chybným zpracováním textur, kde není problémem se setkat s průhlednou pixelovou linkou. Ovšem jak se říká, nic není dokonalé…

PRINCIP ČI SMYSL HRY

Princip této hry je až prachsprostě jednoduchý – začínáte jako malá výrobní továrnička s malou skupinkou pracovníků a s velice omezeným výrobním programem, jež zpočátku sčítá dva automobily . Ovšem ač se na první pohled jeví tento výrobní sortiment značně omezen, v průběhu krátké doby můžete svůj výrobní plán rozšířit o další, byť na onu chvíli výrobně dražší vozidla. Po chvíli, během niž stojí Vámi novotou  se zářící kousky u dealerství, přijde ona radostná chvíle, kdy vyrobené vozítko prodáte a připíší se Vám na účet peníze za dané vozidlo. Jak jednoduché…

…toto může pro začátek býti. Dalším způsobem, jakpak se obohatit, je rozšířit služby pro motoristy  – počínaje myčkou, benzínkou, pokračujíc motoristickým magazínem, půjčovnou vozidel, konče motokárovou dráhou či zábavním parkem. V průběhu hraní Vás hra obohacuje o Brand Report, který Vás informuje o tom, jakpak jsou Vaše vozidla kvalitní, inovativní, sportovní… a toto záleží na Vámi vybrané výrobní strategii, ochotou dát nějakou tu částku v případě nějaké akce či komplikace nebo také vašem pracovním týmu, který se také v průběhu času může ( byť za mastnější částky ) rozrůst až na více nežli 25 členů. Ale nepředbíhejme, všechno má svůj čas, obzvláště zde.

Bohužel musím říci, že princip je až příliš stereotypní – vlastně nejčastější věcí, kterou budete dělat, bude výroba a prodej vozidel, dokud si nenahrabete peníze na výnosnější model a pak zase vyrábíte… – bohužel toto příliš nemění ani příležitosti či komplikace, o kterých se dočtete hned v dalším odstavci.

 3GZJqXd 6cpqOoS

NIC NENÍ TAK RŮŽOVÉ, JAK SE NA PRVNÍ POHLED MŮŽE ZDÁT

Jak již tomu bývá i ve skutečném životě, Vámi poctivě získaná pozice může být sabotována podněty z okolního světa, přičemž s tímto se setkáme i zde, byť v méně četném množství. Počáteční hrozbou, s niž se ve hře setkáte, jsou „průmysloví špioni“, jejichž náplní práce je… ano, sledovat a poskytovat záznamy z Vaší továrny. Jejich dopad na chod továrny není příliš velký, ovšem jednou za čas může hrozit situace, kdy se budete muset rozhodnout, zda-li necháte špiony dělat svou práci, zaplatit za jimi utržená média či požádat Catmana o pomoc. Ano, hra nabízí možnost rozhodovat se v té či oné situaci, která na Vás vyskočí z tabulky. A právě tyto situace Vám mohou pomoci získat další příznivce vaší automobilce či jí pošramotit renomé, přičemž již zmíněná situace se špióny může být jen začátek eskapád či cesty nahoru. – záleží jen a pouze na vašem rozhodnutí, zda necháte danou příležitost plavat či zaplatíte více či méně peněz, koblih či bankovek.

 424blHp 01

KOBLIHY, PENÍZE A DALŠÍ PATÁLIE

Nyní se více zaměřme na komodity, které Motor World Car Factory nabízí a které se stanou součástí Vašeho života v roli ředitele továrny. Již dříve zmíněnou samozřejmostí jsou peníze, které můžete nabít buďto prodejem automobilů, ze zisků dříve zmíněných nemovitostí či koupí za skutečnou měnu, přičemž poslední zmíněnou možnost nebudete během normálního hraní (skoro) vůbec potřebovat ( stejnak částky, které výrobce hry požaduje, jsou až nekřesťanské, ovšem to je snad u každé dnešní hry nabízející mikrotransakce ). Dále zde máme zkušenosti, které můžeme získat shodným způsobem, jako peníze… tedy s vyjímkou koupi. Poté následují bankovky – ty plní funkci „vyšší herní měny“, lze jí nabít zaplněním modelové linie ( kompletní seznam vozidel naleznete ZDE ) , chytáním některých lidí či jako odměnu během nějaké akce, která se v dané době koná a také ( překvapivě ) koupí za skutečnou měnu. Užijete jí ve více nežli většině příležitostí a také s ní můžete zvýšit maximální kapacitu koblih… A sladkou tečkou jsou koblihy – můžete pomocí nich pozdvihnout zručnou a pracovní nadání pracovníka, užít v jedné či dvou příležitostí či povzbudit pracovníka užívajícího si klepotání nožiček ve vzduchu, když leží na zádech a dává si pauzu od nudné a stereotypní práce. Jejich získání je až příliš jednoduché ( stejně jako přijít o ně díky neschopnosti pracovníků ), vždy Vám přibude jedna za 5 minut a nezáleží na tom, zda-li hrajete nebo máte hru vypnutou. Ale nezapomeňme také na možnost si rozšířit ( a také doplnit ) jejich kapacitu pomocí bankovek nebo skutečné měny.

ZÁVĚR

Ač se na první pohled jedná o jednu z mnoha manage her se stereotypním způsobem hraní, pár chybkami a zlem nazývané mikrotransakce , stále se i tak jedná o vcelku povedenou hru, která dokáže zahnat nudu i přes zmíněné neduhy na dosti dlouhou dobu. Bodové hodnocení hře dávati nebudu, přecijen je to individuální záležitost, někdo by dal více, někdo naopak méně. Proto se nebojte a vyzkoušejte si tuto hru, je totiž dosti možné, že Vás jen tak nepustí i přes pár negativ.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here