Microsoft oživí klasiku Age of Empires

2

ageofempires

Poslední dobou jako by přišel čas na oprášení starých titulů na PC a jejich adaptaci na mobilní zařízení. Mezi poslední takové patří například Carmageddon a koncem roku se k nim přidá také herní klasika Age of Empires.

Strategie, kterou si oblíbilo nespočet fanoušků leží v archivu Microsoftu a nic se s ní neděje, až do teď. Protože se starší tituly začínají objevovat na Google Play a skoro pokaždé slaví úspěch, rozhodl se i tento gigant pro adaptaci svých starších her a mezi první bude patřit AoE, ale těšit se můžeme i na další.

Mobilní verze AoE bude distribuována free-to-play. To znamená, že si ji sice stáhneme zdarma, ale bohužel s plno mikrotransakcemi uvnitř hry. Hra by měla podporovat jak hru pro jednoho, tak i pro více hráčů.

Microsoft tak reaguje na několik firem, kterým se v letošním roce podařilo mrtvé tituly z PC oživit a slavily úspěch právě na  mobilních zařízeních. Sám Microsoft nic nejspíše předělávat nebude, nýbrž adaptaci svěží na starosti firmě Game Maker Klab, která využije obsáhlý archiv Microsoftu.

Age of Empires si můžete připomenout v přiloženém videu a za necelý půl rok se budete moci ponořit tak trochu do nostalgie díky této hře.

www.youtube.com/watch?v=CqVg2Ypv-Nk#at=470

Zdroj: slashgear

2 KOMENTÁŘE

  1. Myslim, ze stoji za pripomenuti, ze tato hra uz v mobilni verzi byla vydana. Na PDAcku to byl hodne podareny port. Stravil jsem s nim spoustu hodin..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here