MAYDAY! Emergency Landing – kritické chvíle pilota [recenze]

2

unnamed

Většina z vás někdy zažila v letadle, jako cestující, pár turbulencí. Většinou o nic nešlo, ale zamyslete se nad opakem. Co kdyby turbulence znamenaly něco vážného? A nyní se ještě vžijte do role pilota a máte právě tuto hru – MAYDAY.

Hlavně nespadnout

Jakožto pilot letadla budete muset dostat na zem vámi ovládaný stroj. Aby to nebylo tak snadné, vždy vás potká jeden z katastrofických scénářů v podobě vysazení jedné části techniky nebo si s vámi pohraje počasí. Bojovat tak budete muset proti silnému dešti, mlze, tmě nebo velkým turbulencím. Z techniky vám můžou vysadit klapky, pohon, motor nebo ,,jen“ dojít palivo.

No a co by to bylo za katastrofické scénáře, kdyby se stále přistávalo na přistávací dráze. V některých případech budete muset přistát tam, kde to půjde – třeba na dálnici, vodě nebo půdě.

Screenshot_2013-05-13-19-12-38

Ovládání

Odmyslete si všechny budíky, tlačítka a různá hejblátka, která jsou v kokpitu pilota, protože vám bude stačit jen velmi malá část. Hra vás pomocí kruhů bude navádět k cíli a bude také upozorňovat, jestli neletíte moc rychle nebo například jestli nejste moc nízko a tak dále. K ovládání letadla do stran budete využívat gyroskop (naklánění telefonu / tabletu). Pomocí páky přidáváte nebo ubíráte plyn a ve vhodném okamžiku zapínáte klapky a spouštíte podvozek pomocí tlačítek. Na zemi poté použijete klasické brzdy nebo rezervní brzdy, záleží, co ještě v letadle funguje.

Zadarmo s jedním velkým ALE

Hra se sice dá stáhnout zdarma z Google Play, jenže po pouhých a ještě navíc tréninkových dvou letech, po vás bude chtít peníze. Zaplatit si můžete část misí nebo si koupit celou hru, a to za 95 Kč. Bez investování peněžních prostředků si více jak dvě mise bohužel nezaletíte.

IMG_0671

Závěr

Hra postrádá nějakou změnu nebo vytrhnutí ze zabíhajícího stereotypu, který se dostaví velmi rychle. Ze začátku tedy jde o zábavnou hru, ale časem přetrvávající linearita dost škodí. Navíc cena 95 Kč je přemrštěná a tak doporučuji počkat na nějakou slevu nebo akci. Cena rozhodně s hodnocením zamávala a proto dávám jen 6 bodů z deseti.

Hodnocení: 6/10


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here