Legendární Portal zamíří na Android

2

Portal je jedna z nejkultovnějších her všech dob a její fanouškovská základna je doslova nepřeberná. Možná i díky tomu se velmi brzy dočkáme portu této puzzle hry i na zařízení s operačním systémem Android. Má to však jeden zádrhel. Hra bude oficiálně dostupná pouze pro zařízení s čipsetem NVIDIA. Je to dáno především tím, že právě NVIDIA se o port této herní klasiky zasadila  a de facto jí i za převedení pro platformu Android vděčíme.

shieldNvidia

Samotný port hry je totiž určen především pro handheld NVIDIA Shield, tedy mobilní herní konzoli používající Android. Podle dalších informací však hra samotná nebude nikterak zvlášť vyžadovat specifický hardware, což ve zkratce znamená, že by její spuštění na jiném zařízení neměl být žádný nepřekonatelný problém. To však ukáže až čas. V současnosti neznáme ani datum a eventuální cenovku, za kterou bude hra k dispozici. Zástupce společnosti NVIDA pouze slíbili, že se hry dočkáme brzy („soon“).

 

Zdroj: phonearena

2 KOMENTÁŘE

  1. Portal chcel portovat asi pred rokom jeden rus. Finalnu verziu poslal do Valve, aby nebol za debila a oni mu pohrozili zalobou. Ak bude za hru treba platit, tak si ju urcite nekupim !

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here