Hra|The Walking dead: Season One

1

 The Walking Dead Season One2 The Walking Dead Season One1 The Walking Dead Season One

Jestliže je vám název této adventury povědomý, hádáte správně. Jde o zpracování stejnojmenného komiksu a seriálu, tedy post-apokalyptický svět plný oživlých mrtvol. Neočekávejte ovšem stejnou dějovou linii, nebo postavy jako v seriálu. Nemusíte ale být zklamaní, hra totiž disponuje něčím lepším, než kopírováním již existujícího příběhu-a to vytvářením příběhu vlastního. Rozhodnutí, která ve hře uděláte totiž můžou zásadně měnit její průběh. První epizodu si můžete vyzkoušet zdarma, za ostatních pět potom zaplatit, buď jednotlivě, přibližně po stokoruně za epizodu, nebo ve výhodném balíčku za cca 300 Kč. Hra vás ale vtáhne natolik, že o dohrání určitě nebudete pochybovat.

Grafika hry je spíše cel-shadingová, než realistická a animace jsou hezky provedeny, ale specifickému ztvárnění nemusí přijít na chuť každý. Vadou na kráse by ale mohlo být nízké rozlišení textur, viditelné i na malém displeji. Atmosféru dobře dokresluje dabing a zvukový podklad.

Spíš než akci očekávejte velké množství dialogů, stejně jako tvoření a udržování vztahů s ostatními. Přičemž na odpovědi postavám máte vymezený čas a vybíráte z několika připravených reakcí. Dávejte ale při volbě dobrý pozor a raději si nedělejte k postavám citové vztahy, vaše volba je nevratná a ukládání zde neexistuje. O typické prvky adventury úplně ochuzeni nebudete, je třeba také sbírat různé předměty a následně je kombinovat s dalšími. Žádné složité logické úvahy vás ale nečekají, hra má docela rychlý spád. Akčnější části jsou zde řešeny formou výborně provedených quick-time eventů, kdy povětšinou kreslíte gesto na obrazovku, případně mačkáte tlačítko. Těch ve hře ale přespříliš nenajdete, příběh opravdu tvoří valnou část hry.

A na čem, že je příběh vlastně postaven? Začínáte s postavou vězně, dostávajícího se na svobodu právě ve chvíli, kdy propuká zombie apokalypsa. Ten se rozhodne svůj prohřešek splatit pomocí malé holčičce, kterou nachází v opuštěném domě. A jestliže jste na vážkách, zda si můžete vytvořit vztah k postavě trestance, vězte, že brilantní scénář vás přesvědčí o opaku. Zbytek příběhu ovšem nemá cenu prozrazovat, obzvlášť, když si první díl můžete stáhnout zdarma a sami se přesvědčit, zda vás vtáhne, tak jako mě.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here