Helidroid 3D – virtuální RC vrtulník

1

Dálkově ovládané modely (RC modely), které napodobují skutečné stroje (letadla, vrtulníky, lodě, vznášedla a další) jsou velmi oblíbené. Nejde jen o zábavu dětí, existuje mnoho dospělých pro které je ovládání vlastního RC modelu skvělým odreagováním. Kupříkladu k řízení takového letadla/vrtulníku je potřeba více zkušeností a tak se hodí spíše do rukou starších a zkušenějších.

Co ale dělat, když žádný RC model nemáte, ale přesto by jste si chtěli vyzkoušet, jaké to je nějaký z nich ovládat? Pokud máte telefon s Androidem není nic nemožné! Dnes se podíváme na zajímavou hru, které se delší dobu umisťuje na předních příčkách oblíbených her. Jde o aplikaci s příznačným názvem: Helidroid 3D. Do rukou se Vám dostává virtuální napodobenina malého RC vrtulníku, který může létat klidně i u Vás doma. V této hře vrtulník léta v obývacím pokoji. Vašim úkolem je vrtulníček nakláněním (gyroskop) nebo dotykem přenést z jednoho místa na druhé. Z odletové plošiny na přistávací plošinu. Zní to snadně, ale 3D grafické prostředí dokáže skvěle zamotat hlavou a ošálit lidské smysly.

První část hry /30 úrovní/ se odehrává v ložnici. Ze začátku jde o lehké mise, spíše jen tak na zkoušku, i když už první úroveň dokáže trochu potrápit. Jde o to uvědomit si, že jste ve 3D prostoru a tak také uvažovat. První mise je snadná: dostat se z odletové plošiny na posteli k přistávací plošině na stole.

Co musíme vyzdvihnout je způsob ovládání. Jak jsme již zmínili, máte na výběr ze dvou možností. Pokud je Vás telefon vybaven gyroskopem, máte možnost ovládat vrtulník nakláněním telefonu, což Vás do hry zapojí mnohem více. Na levé straně jsou vyznačené plošiny pro stoupání a klesání, to samozřejmě pohyby nenahradíte. Pokud jste zastánci dotykového ovládání, nebo se jen bojíte výrazů kolemjdoucích, můžete využít virtuálního čtyř směrového ovladače. Tak jako tak je hra perfektně hratelná a jde vidět, že ač jde o projekt nadšenců, na všem si dali dokonale záležet tak, aby byl výsledný efekt co nejpříjemnější. Tento fakt podtrhuje i možnost kontaktovat vývojáře v případě problémů (například kompatibility). Je jasné, že čím máte větší displej, tím je výsledný efekt lepší. Na námi testovaném Samsungu Galaxy Note první generace byla hra díky vysokému rozlišení a velké úhlopříčce displeje skvěle hratelná.

Jediné, co by se dalo free verzi vyčíst je reklama zobrazovaná vždy před začátkem dané mise. Vždy je nutné pár vteřin počkat, přesto se nejedná o nijak velké omezení a samotná hra je již bez reklam (respektive se nám za celou dobu hraní ani jednou nezobrazila – což je vzhledem k nutnosti maximální koncentrace naprosto přirozené).

Hra je dostupná ve 2 verzích: klasická a dnes představení verze – Helidrod 3D – Vrtulník RC a také ve verzi Helidroid 3D – Xmas Edition (neboli Vánoční verze).

Jak hra funguje si můžete prohlédnout na následujícím videu vývojářů aplikace:

Hra je dostupná na Google Play a z hodnocení uživatelů je jasné, že se jedná o pořádně návykovou a originální hru.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here