Google zveřejnil dvojici hravých experimentů pro Chrome na počítačích a mobilních telefonech

0

roll-it

Google dnes ráno odhalil dvojici experimentálních hříček, pro jejichž hraní stačí mobilní telefon s nainstalovaným internetovým prohlížečem, ideálně chromem, a v případě první ještě stejně vybavený stolní počítač nebo notebook. Stejně jako dřívější sportovní hříčka, i tyto experimenty jsou určeny pro více hráčů, přičemž každý používá svůj telefon jako ovladač.

První, s názvem Roll It, je jednoduchá blbinka na pár minut, ve které musíte vhodným pohybem telefonu hodin míč na terč. Kromě módu s normálním míčem nabízí ještě několik speciálních, například s naváděným míčem, míčem, který se rozdvojí, a tak podobně.

Na jednom ovladači, tedy telefonu se mohou střídat až tři hráči. Kromě něj je potřeba ještě počítač nebo notebook s dospělým prohlížečem, který slouží k zobrazení terče, aktuálního skóre a tak podobně. Pro synchronizaci telefonu s velkým prohlížečem stačí opsat krátký textový kód.

http://www.youtube.com/watch?v=_4RFIcuuHBE

Druhá hříčka – Racer –  už je o poznání zajímavější. Jde o zjednodušený simulátor autodráhy, který je ale ozvláštněný tím, že na každém telefonů či tabletu, které slouží zároveň jako ovladače jednotlivých autíček, je patřičný kus dráhy. Každý hráč tak nevidí celou dráhu, ale pouze svou třetinu, polovinu nebo jinou část podle toho, kolik hraje hráčů.

Na rozdíl od Roll It nevyžaduje centrální displej na zobrazení výsledků, zas ale, nutno podotknout logicky, neumožňuje hru více hráčů na jednom zařízení. Naopak obdobně jako u první hříčky stačí k připojení do závodu zadat krátký textový kód, o zbytek už se postará webová stránka napojená na cloud google.

http://www.youtube.com/watch?v=KOCM9_qGccY

Technicky zaměřené čtenáře pak zajisté také potěší, že Google plánuje uvolnit kompletní dokumentaci, jak obě hry vytvořil, aby mohli podobné věci vytvářet i vývojáři třetích stran.

Více informací: chrome blogspot

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here