Google vydal hru pro Android využívající rozšířenou realitu

9

Rozšířená realita (augmented reality) není na smartphonech s Androidem žádnou novinkou, dosud však byla tato funkce využívána převážně okrajově v nejrůznějších aplikacích. O masivnější rozšíření se v budoucnu bude snažit samotný Google, který nyní dokonce vydal v rámci svého vývojářského studia Niantic Labs novou hru Ingress pro Android. Tato hra je založena právě na rozšířené realitě. Aplikaci si můžete zdarma stáhnout z Google Play Store, prozatím se však jedná jen o uzavřenou betaverzi. Aktivační kód vám bude zaslán v budoucnu, pokud se přihlásíte na oficiálních stránkách ingress.com.

Hru jsme prozatím neměli možnost vyzkoušet, můžeme tedy čerpat jen z informací dostupných na internetu. V Ingress je vaším úkolem kontrolovat tajemnou energii objevenou evropskými vědci. Její schopnosti jsou zatím neznámé, pokud však energii neovládnete vy, ovládne ona vás.

Herní objekty se nacházejí přímo v reálném světě a k jejich získání či objevení se k nim musíte fyzicky dostat spolu se svým telefonem. Velkou roli budou mít samozřejmě také spolupráce a rivalita, protože hru budou společně s vámi hrát tisíce dalších lidí po celém světě. Googlu se hru bude snažit využít také marketingově a bude do ni umísťovat lokální reklamy taktéž využívající rozšířenou realitu.

http://www.youtube.com/watch?v=92rYjlxqypM

logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

9 KOMENTÁŘE

  • Jak tu bylo zmíněno, na webu ingress.com si požádáš o přizvání a pokud máš štěstí, tak tě vyberou a můžeš se přidat.

   • no vzhledem k tomu, ze se jedna i o realne objekty, tak pochybuju, ze to budou testovat i v cechach. tak myslim, ze na nejaky aktivacni kod k betaverzi muzete zapomenout 🙂

    • Pletes se, ty objekty jsou i ve mestech po cele CR. Krom toho, existuje na Google Play i aplikace na pridavani novych objektu do hry.

  • Jo tet mi prisel kod a jede to i na G mini…jen by to chtelo vetsi display a mozna vetsi vykon toho telefonu, ale jde to po hodine testovani..tutorial jsem preskocil z duvodu ze jsem nevidel mapu skrze tutorial text

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here