Free Heroes 2

7

Pamatujete si na výbornou sérii tahových strategií Heroes of Might and Magic? Dobře, ne všechny díly se povedly, ale pořád tu je několik dobrých, které rozhodně stojí za zahrání a 2 z nich si už teď můžete rozběhnout na svém Android zařízení. Prvním z nich je Heroes of the Might and Magic II: The Succession Wars. Co k jeho provozu na Android platformě potřebujete?

Ikona app Free Heroes 2.

V první řadě zařízení s velkým displejem (velký tablet je ideální, ale hrál jsem i na 4″ SGS a šlo to, na 4,3″ DHD je to nádhera), dále pak aplikaci Free Heroes 2 a data  hry  – nějaká lze stáhnout přímo přes aplikaci, pokud ale chcete přesně to samé co na PC, je na čase oprášit staré CD. Potěšující také je, že pokud nemáte českou verzi, můžete si přes app stáhnout češtinu a nechat rozvíjet strategické myšlení i menší.

Nastavení Free Heroes 2.

Nastavení Free Heroes 2.

Po spuštění  aplikace se zobrazí logo Simple Directmedia Layer (knihovna s jejíž pomocí hra běží) s tlačítkem pro nastavení (pokud nemáte potřebná data, otevře se automaticky). Zařízení i lidé jsou rozdílní, takže žádné univerzální a fungující nastavení vám nenapíšu, doporučuji se ale obrnit trpělivostí a v nastavení zapnout on-screen magnifying glass (v mouse emulation->advanced feature) na menších displejích to dělá hru ovladatelnou. Hodit se může také přiřazení kláves tlačítkům na telefonu.

Úvodní obrazovka pro Free Heroes 2.

Konfigurace Free Heroes II.

Jakmile se nastavením prokoušete, uvidíte (v tom lepším případě) klasickou obrazovku, kterou znáte z PC. Jediné změny uvidíte po tapnutí na Autoři a na Nová hra, kde ubylo tlačítko Kampaň a objevilo se Konfig. Na to poslední napsané vám doporučuji tapnout ještě před rozehráním nové hry, či savů z PC, protože tam najdete spoustu užitečných nastavení a budete si tam moci zapnout Evil skin (který je vidět na všech mých screenech). Skin vypadá úžasně a pokud hrajete za Nekromanta, je to téměř povinnost.

Ukázka ovládání Free Heroes 2.

Ukázka ovládání Free Heroes 2.

Co se týče ovládání, na tabletu je to bez problému. Na telefonu se zapnutými pomůckami je to z počátku nezvyklé, ale není to složité, takže si rychle zvyknete. Pokud ovšem máte připojitelnou klávesnici a myš, není důvod zvyky měnit, protože je to pořád nejkomfortnější způsob ovládání.

Hra běží na Android zařízeních stejně jako na PC, takže asi není nutno nic dodávat, kvalitních recenzí PC verze je na internetu víc než dost.

Přeji příjemné hraní, případně vzpomínání a těším se, až vám budu moci napsat, že aplikace pro spuštění III. a nejlepšího dílu série (můj názor) se vyhrabala z bety a je uživatelsky použitelná.

 

Podporovaná verze Androida 1.6+
App 2 SD: ano
Velikost: 3,4MB

Market link pro app Free Heroes 2.
Zdarma

 

7 KOMENTÁŘE

 1. Parada 🙂 Ale mam stejny nazor, ze III je z cele serie nejlepsi (hned za ni nasleduje 5). Jen jeste k tem displejum … Kdyz pisete, ze to chce vetsi displej na telefonu to bude rozliseni 800×480 ale na tabletech to rozliseni bude vetsi. Je to jedno nebo hra podporuje jen nejaka rozsileni?

  • Větším displejem myslím větší displej, ne větší rozlišení. 800×480 má jak Desire s 3.7″ (na kterém to pro mě už nebylo hratelné), tak i Desire HD s 4.3″ (kde už nemám problém). Jinak samozřejmě, displej s nižším rozlišením, vzhledem k modelům, do kterých je osazován, nelze doporučit.

   Žádný výpis podporovaných rozlišení jsem nenašel, hra ale běží například na tabletu Motorola Xoom s rozlišením 1280 x 800.

   • Jasne ja vim, ze myslis vetsi displej. Ja se ptal na rozliseni a spatne jsem ten dotaz polozil.

    Jj me spis o to vetsi rozliseni, protoze je to starsi hra. Ale pokud bezi na 1280 x 800, tak to je parada 🙂 Diky za info.

 2. Dobrý den,

  stáhl jsem vše a pořád se mi neobjeví v menu žádná ikonka, nic nového. Nevím jak to spustit…

 3. Ahoj, tak jsem narazil na tuhle stránku, kde je konečně homm na droida. Což je super.
  A co ta trojka? Existuje také na droida? Děkuji za info.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here