Fenomén Draw Something

3

O sociální hře Draw Something se v posledních dnech (především v IT nadšenecké komunitě) dost mluví. A po jejím vyzkoušení jsem rychle pochopil proč – má totiž velice jednoduchý, ale zatraceně zábavný princip.

Do hry se registrujete pomocí svého e-mailu a hesla, můžete si vybrat uživatelské jméno a před vámi s objeví hlavní obrazovka. Zde brzy budete mít seznam rozehraných her, Draw Something je totiž tahová hra, která má tu obrovskou výhodu, že se k ní můžete nepravidelně přes celý den vracet. Ale o co v ní jde?

Přes internet se spojíte se spoluhráčem, dostanete na výběr ze tří slov (dle obtížnosti) z nichž jedno musíte svému kolegovi nakreslit tak, aby pochopil co jste tím mysleli a slovo uhodl. Za správně uhodnuté slovo dostanete jak vy, tak spoluhráč bodové ohodnocení podle jeho obtížnosti. Poté se role vymění a vy budete hádat, co ten druhý na druhém telefonu nakreslil a tak dále, pořád dokola.

Získané penízky (odměny za herní kola) můžete v herním obchodě směnit za další sady barev pro kreslení a bomby, které vám část slov při hádání odstraní. Penízky jdou samozřejmě získat i za reálné peníze pro nedočkavce.
Pokud některou kresbu nemůžete a nemůžete poznat, lze ji přeskočit, ale počet kol se vynuluje a musíte začít zase od prvního – to nemá kromě statistiky ale žádný další význam.

Samotné kreslící rozhraní je propracované, k dispozici máte řadu barev (dle dokoupených sad), lze nastavovat velikost štětce a nepovedené pokusy jdou buďto mazat gumou (s proměnlivou velikostí stopy), nebo začít zcela nanovo.

Komunikace se spoluhráčem probíhá pochopitelně přes internet, jestli si chcete hru skutečně užít, budete potřebovat tarif pro mobilní internet, i přes GPRS hra běží v pohodě.

Vytvořit hru lze buďto s náhodným hráčem, nebo přizvat svoje známé a kamarády – ty můžete vyzvat buďto přímo přes e-mail a uživatelské heslo, nebo je lze vyhledat na Facebooku. Žádná propracovanější podoba propojení tu ale není.

Draw Something je geniálně jednoduchá hříčka, která ale baví. Existuje placená i free verze, ta za peníze postrádá reklamy a má delší seznam slov, pro začátek ale i ta základní bohatě stačí. A pokud se Draw Something odhodláte zkusit, přidejte si mě pod uživ. jménem VladceXenu.

3 KOMENTÁŘE

  1. až na některé slova… jako Selena (ta nabíječka od biebra…) waldo…. horton… a takové ty věci z „kultury“ ameriky dobré… hodně dobré 🙂 babička to hraje semnou 😀 (je výtvarně zaměřená 😀 )

  2. Jo některá slova jsou zajímavá.. já tam měl na výběr bieber. Jak „to“ namalujete? Každopádně si mě kdyžtak přidejte, username mám enjdusan

  3. No paráda- a jsem na sebe i pyšnej, nakreslil jsem lady Gaga tak, že ji poznal protihráč z norska 🙂 Nahá slečna v řeznictví před kusem kýty, nad hlavou bublinu s vysněnýma šatičkama… Je dobře, že výkon umělcův si hráči mohou po každém tahu pochválit – z Norska ke mě putovala nominace na Nobelovku za kulturu 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here