Escapology – nová logická hra od českých autorů

2

Her od českých vývojářů není nikdy dost. Na Google Play jich sice pár najdeme, ale ne vždy se jedná o hru, která by se mohla s těmi zahraničními rovnat.

Nejde tak ani o to, aby to byla ta nejlepší 3D střílečka na světě, jako spíš o to, aby hra zaujala, zabavila, a v telefonu tím pádem vydržela.

Čeští vývojáři naštěstí pochopili, že není umění nabídnout co nejpropracovanější 3D hru, ve které jde stále o to samé a nabízí hry, které jsou svým způsobem originální, což je v době statisíců dostupných titulů na Google Play opravdu vzácné.

Dnes si představíme zajímavou logickou hru, která jistě pomůže ukrátit volný čas a ještě k tomu zapojí Vaše mozkové závity.

Hra nese název Escapology, což není zrovna lehce zapamatovatelné, o to zde ale samozřejmě nejde. Na začátek zmíním, že hra je dostupná jak pro telefony s operačním systémem Android, tak pro iOS zařízení.

Hra pochází od vývojářů Trinerdis. Nejde o jejich prvotinu, na Google Play najdeme i jiné hry od těchto autorů, ani u jedné však nelze mluvit o větším úspěchu. Jinak je tomu u dnešní hry, pojďme se tedy podívat, oč jde.

Hned na úvod zmíním, že hra je rozdělena do mnoha desítek úrovní, které se liší svoji náročností. Úkol je poměrně snadný: dostat všechny kuličky na hrací ploše na vyšrafovaná místa. Tím si odemknete vstup do další (náročnější) úrovně. Nehýbete ovšem samotnou kuličkou, ale plochou pod ní. To znamená, že při pohnutí plochou se hýbou všechny kuličky, nejenom ta, kterou zrovna potřebujete.

Ostatní kuličky se nehýbou jen v případě, že před sebou mají překážku, čehož musíme pro umístění všech kuliček na vyšrafovaná místa využít. Prvních pár kol je opravdu snadných, jde spíše o ukázku, jak nadále budete pokračovat. Postupem času se ovšem obtížnost dosti navyšuje, někdy Vám samotné řešení zabere několik minut, případně budete zkoušet metodu – pokus x omyl.

Ovládání hry samotné je podmíněno dotykovým displejem. Jinak se totiž hra ovládat nedá. Ovládání hry nakláněním telefonu bohužel nelze. Po každém přejetí po displeji je nutné prst zvednout a znovu položit pro další pohyb. To celkovou hratelnost trochu bourá a zbytečně to obtěžuje. Nápravy se dočkáme třeba s nějakou další verzí.

             

Jelikož jde o logickou hru, grafika samotné hry je poměrně primitivní, přesto přehledná a pro takový typ hry podle mého názoru optimální. Na velkém displeji s HD rozlišením je textura pěkně vykreslená, jedná se o hezkou podívanou.

Hra je rozdělena do celkem 6 kapitol, ve kterých nalezneme celkem 86 úrovní. Nechybí ani bonusový balík s dalšími 10 úrovněmi, do budoucna se samozřejmě také počítá s přidáním dalších /možná zákeřnějších/ úrovní. Hra naštěstí nezobrazuje reklamu, i když je na Google Play nabízena narozdíl od iOS zdarma. Je v ní pouze jedna možnost jak utratit peníze a to formou nákupu – kterým můžete aktivovat undo/redo funkci.

Závěr? Aplikace zabaví, a to na dlouhé hodiny. Přesto by se jistě dalo mnohé udělat lépe. Hlavním problémem shledávám nutnost stále zvedat a pokládat prst na displej pro pohnutí hrací plochy nebo třeba nedostatek složitějších levelů.

Jak jsem již psal, aplikace je zdarma dostupná na Google Play, odkud si ji také můžete stáhnout.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here