Edge – cesta jedné kostky aneb legenda ze Symbianu se vrací

6

Pro mnohé, ještě Symbianu znalé nesmrtelná klasika klasik, pro jiné naopak naprosto neznámá, bez jakýchkoliv debat však unikátní a velmi zábavná hra, právě taková je Edge.

Ačkoliv se může zdát, že byl úvod trochu nadsazený, tak opak je pravdou. Edge je totiž opravdu unikátní hra, která v sobě snoubí nejen krásnou grafiku, ale i originalitu a tařka nekonečnou zábavu. A to i přes vskutku jednoduchý herní princip, ve kterém jde vlastně pouze o dopravení kostky skrze herní pole na barevnou plošku pomocí jejího překlápění.

To je samotné realizováno pomocí na první pohled trochu zbytečné složitého ovládání, kdy musíte do směru, ve kterém chcete kostku překlopit táhnout prstem a případně držet. Případně je údajně možno využít také akcelerometru, tato volba však zůstala na mém telefonu (SGS) skryta a vzhledem k přesnosti bych ji ani nedoporučoval.

Úrovní je ve hře kolem 90, přičemž každá Vám zabere několik málo minut, navíc máte ještě možnost po cestě sbírat malé krychličky a za celý výkon jste nakonec ohodnoceni, což mnohdy motivuje k lepším výsledkům a tedy zopakování levelu. Celkově se tak se tak herní doba pohybuje v řádech několika, možná i desítek, velmi příjemných hodin.

Hru naleznete také ve verzi pro Windows například na steamu.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

6 KOMENTÁŘE

 1. Pro ty co to budou zkoušet:
  – instalace 1,6MB, po dvou levelech má 3,3MB a nejde přesunout na kartu
  – reklama dole opravdu překáží přechodu na další level
  ale jinak vypadá zajímavě…

  • Při přechodu na další level je občas trochu otravná, nicméně v samotné hře (tj. při hraní) mne nikdy neotravovala.

 2. Tahle hra ale není originál od Mobigame! Hlavně je to krám, který chce nesmyslné oprávnění a zobrazuje reklamu. Přitom odkaz na steam vede na verzi od Mobigame.

  Tohle je jen kopie, která kvůli reklamám chce nesmyslné oprávnění, třeba i gps pozici a podobně. To si nainstaluje jen trouba. Díky redakci za super doporučení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here