Alchemy Challenge

2

Alchemy Challenge

Na Android marketu se objevila nová česká hra Alchemy challenge. Jedná se o karetní sběratelskou hru, která nás zavede do duelu mezi dvěma alchymisty. Základní verze obsahuje balíček s 85 kartami. Vždy jich před sebe dostanete osm a z nich si vyberete jednu, kterou použijete. Díky tomu můžete provádět různé akce, jako třeba vyvolat útočnou magii, monstrum, provádět sabotáže, stavět opevnění apod. Každá karta potřebuje k aktivaci určitý poměr ze 4 surovin, které máte (laboratorní vybavení, suroviny na pokusy, stavební kámen a zlato). Po použití karty, její místo zaplní ihned další z balíčku. Každé kolo se vám surovin hromadí dle nastaveného přídělu. Vítězí ten, kdo svou věž jako první postaví do úrovně 100 anebo tu soupeřovu zničí.

Hra je zatím ve verzi single player, kde hrajete proti CPU. Je dobré vědět, že se připravuje několik upgradů, jako například kampaň, kde budete získávat další karty, ale hlavně PvP verze pro soupeření dvou „živých“ alchymistů. Nejdříve přes bluetooth a později po serveru, kde si to můžete rozdat s kýmkoli na světě! Samozřejmostí budou doplňkové boostery, kde získáte vzácnější karty apod. Dále se můžeme těšit na turnaje, žebříček hodnocení a další události.

Hru začínáte ve své věži, která má velikost 20 a chrání vás jen malá zeď. Vlevo jsou 4 přehledná okénka, kde vidíme kolik máte od každé suroviny a také to, kolik toho přibude každé kolo (číslo se znaménkem +). Pokud nemáte dost surovin na použití nějaké karty, tak ji vidíte přeškrtnutou. Když nemůžete nebo nechcete žádnou kartu použít, můžete ji zničit příkazem „discard“ (podržíte ji déle), který se provede efektně jejím rozežráním v kyselině (jak jinak u alchymistů :o)).

Pokud vyvoláte skřeta nebo chrliče, budou postupovat vpřed na soupeřovo sídlo. Skřet (orc) má sílu 1 a chrlič (gargoyle) má sílu 2. Do cesty jim můžete klást pasti (máte li zrovna tuto kartu) anebo proti nim poslat své jednotky. Když dojdou až ke zdi, začnou do ní bušit. Každé kolo ji poničí o hodnotu své síly. Pokud se tam sejde více jednotek, jejich síla se spojí. Klesne li zeď na 0, útočí dál na věž a vše se opakuje. Za zmínku stojí to, že když proti sobě oba soupeří chrlí jedno útočné kouzlo za druhým a výbuchy trhají opevnění i věže, vypadá to spíše jako ve válečné zóně, ale to je spíše klad hry.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

2 KOMENTÁŘE

    • Ono to by mohl napsat jen tak kdokoli.. „Mravenci“ a tečka ;o). Ovšem sám pan Němeček, autor Mravenců nám sám napsal, že lepší konverzi této hry neviděl a byl dost uchvácen :o). Navíc on sám tuto hru udělal podle hry Archmage… Čili ano, inspirace jsou Mravenci, ale z mnoha a mnoha novinkami a vylepšeními.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here