3 válečné a dobyvatelské strategie pro Android

5

Pokud ve vás dřímá duše generála, díky hrám pro Android jí můžete probudit. Tady jsou tři zajímavé hry, ve kterých se jako velitel přenesete do různých časových období a na různá místa na světě.

Drisk – strategie až pro šest hráčů

Jednou z nejlepších strategických her pro více hráčů je bezpochyby Drisk, který si může zahrát až 6 hráčů a i přes své jednoduché grafické zpracování a snadná pravidla je tato hra docela obtížná. Hra je založena na společenské deskové hře Risk a její iPhone verzi. Hraje se na mapě celého světa, Evropy, Ameriky, Asie nebo na smyšlené verzi mapy. Cílem k úspěchu je správná organizace a útok vašich jednotek. Za úspěchy ve hře získáváte speciální karty, které můžete vyměnit za další jednotky. Výhodou je, že hru můžete kdykoliv uložit (počet uložených her není omezen) a dohrát ji později. Do hry nedávno přibyl i online multiplayer a několik dalších zajímavých funkcí.

Drisk

Android verze: 1.6 a vyšší
Velikost: 2,7 MB
Přesunutí na SD kartu (App2SD): ano
Cena: asi 35 Kč
Čeština: ne

European War – za Napoleona, za císařpána, za cara…

European War European War

Hra European War je další strategií, bohužel ale jen pro jednoho hráče, který se může utkat s počítačovými protivníky. Hra se odehrává na mapě Evropy v několika obdobích novověku. Proti sobě se postaví vojáci evropských mocnosti (Británie, Francie, Turecko, Rusko, Německo a Rakousko-Uhersko) ve dvou herních režimech:

  • Conquest, ve kterém si vyberete své vojsko a snažíte se porazit všechny ostatní státy
  • Battle, ve kterém se dostanete na bitevní pole určité bitvy za předem určený stát

Hru výrazně oživuje použití karet, díky kterým můžete získat další vojáky, kvalitnější útoky, lodě a podobně. Každá mocnost má navíc svou speciální kartu. Všechny karty si můžete zakupovat za peníze, které získáte za dobytá území. Druhým zajímavým prvkem jsou hrací kostky, které rozhodují o tom, kteří vojáci v bitvě zvítězí.V European War získává Caesarův slavný citát „Alea iacta est“ neboli „Kostky jsou vrženy“ zcela nový rozměr.

European War QR
European War

Android verze: 1.5 a vyšší
Velikost: 22 MB
Přesunutí na SD kartu (App2SD): ne
Cena: asi 53 Kč
Čeština: ne

Age of Conquest – single i online multiplayer strategie

Age of Conquest je název pro sérii tahových strategií, které možná znáte z monitorů vašeho PC. Charakterizuje je jednoduchá, ale přehledná grafika. Pokud v Android Marketu vyhledáte heslo „age of conquest“, objeví se hned sedm verzí této hry. Několik offline verzí se od sebe liší dostupnými mapami (Evropa, Severní Amerika, Jižní Amerika, Asie, Afrika, svět). Pokud byste si chtěli hru jen vyzkoušet, můžete si zdarma stáhnout Lite verzi. Jak už je zmíněno v nadpisu, Age of Conquest nabízí i online verzi pro více hráčů.Tato aplikace je ke stažení zdarma a dokonce si můžete i online hrání bezplatně vyzkoušet. Po uplynutí zkušební doby je ale hra zpoplatněna.

Samotná hra je podobná oběma předchozím, zejména Drisk. I zde je totiž vaším úkolem dobýt všechna území za pomoci svých vojáků. Age of Conquest navíc nabízí několik dalších možností. Můžete totiž ekonomicky řídit dobytá území a co je ještě lepší: vyjednávat s ostatními státy o spojenectví, míru, nadvládě a podobně. Po každém kole se také dozvíte aktuální pořadí všech států ve hře. Jedinou větší nevýhodou hry je chybějící možnost multiplayeru s přáteli na jednom zařízení.

Age of Conquest

Android verze: 1.5 a vyšší
Velikost: v závislosti na verzi
Přesunutí na SD kartu (App2SD): ne
Cena: zdarma / 53 – 70 Kč
Čeština: ne

5 KOMENTÁŘE

  1. Miluju podobny hry. Na zakladni skole jsem takhle dobyval Evropu a Afriku na papire. Bohuzel jsem byl utocnik i obrance 😀 Procmaral sem takhle vsechny hodiny nemciny. Ich bin kuhlschrank.

    Diky moc.

  2. mě se spíš líbí strategie, kde jednotky se někam dají poslat, něco jak Rise Of Nations / Age of Empires 3, takto tahově dobíjet je nanic… :/
    Neznáte něco jak Rise of Nations?? 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here