Recenze: Zombie Road Trip

1

Někdy se stává, že na hraní prostě nemáte čas nebo se potřebujete co nejrychleji zabavit v krátkém časovém úseku. V tomto případě na vás čekají lehčí hry, takzvané oddechovky. Mezi ně můžeme zařadit i tento titul, který je opravdu jen na chvilkové odreagování.

unnamed

Hru má na svědomí studio Noodlecake. Někteří z vás toto studio již znají, protože je autorem velmi povedených her Trainyard a Happy Jump. I Zombie Road Trip patří mezi oblíbené, protože se stala jednou z nejlepších novinek na začátku tohoto měsíce.

Styl hry

Není to vůbec nic složitého, ale přesto vám honba za úspěchy dá pořádně zabrat. K dispozici dostanete auto a zbraň. Poté se objevíte na trati a na záda vám dýchají zombie. Váš úkol je tedy jednoduchý – ujet hordě zombií. Bohužel trať není rovná, ba právě naopak je samý kopec. Aby toho nebylo málo, zombie se budou vyskytovat i na trati a právě proto máte zbraň, abyste je rozstřelili dříve, než do nich narazíte a zbytečně vás zpomalí. Pokud se vám to totiž párkrát stane, dožene vás skupina zombie a vy jste prohráli.

Pomocí kopců budete s autem skákat a dělat buď backflip nebo frontflip. Za provedení a hlavně za následný dopad na zem dostanete body, které sbíráte to tzv. busteru.  Ten pokud se naplní, dá vašemu vozidlu extra rychlost ve formě nitra a budete moci ujet zombíkům.

Hra nabízí celkem 11 vozidel a pět tratí. Tratě si nevolíte sami, nýbrž je automaticky nějaká vygenerována a tu prostě absolvujete. Vozidla si kupujete v obchodě, ale je zde pouze designový rozdíl, jinak se auta fyzikou moc nemění. Společně s vozidly, můžete v obchodě nakupovat zbraně a to přes klasickou devítku až po samopal nebo brokovnici. V obchodě lze ještě zakoupit bonusové věci, jako je laser nebo indikátor zombie.

2013-02-13 15.11.49

Ovládání

Auto jede kupředu samo, ale vy budete muset ovládat jeho skoky, pomocí dvou tlačítek na levé a pravé straně. Střílíte pomocí dotyku do prázdného místa na obrazovce. K nějakým překlepům nedochází a velmi lehce si lze na rozvržení zvyknout.

2013-02-13 15.12.04

Závěr

No, hra vypadá, že je dost jednoduchá a tak to i je. Pokud se ale budete chtít na trati déle zdržet, bude to už pro vás problém. Čím déle jste totiž na trati, tím obtížnost stoupá a za chyby se více platí. Přibývá před vámi více zombie a objevují se i těžší kopce.

Jelikož se jedná o oddechovku, tak hře není naprosto co vytknout. Svůj účel splní do puntíku. Doporučuji!

Celkové hodnocení: 9,5/10


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here