RWatch M26 – Levné smartwatch z Číny [Recenze]

18

_DSC3961_1

Dnes se podíváme na trochu netradiční recenzi na našem webu. Do redakce se nám totiž dostaly chytré hodinky, které ale nejsou od žádného velkého výrobce, jako je například Samsung či LG.

Do redakce totiž dorazily naprosto obyčejné „chytré hodinky“, které si běžně můžete koupit v Číně za pár dolarů. Jaké tyto čínské hodinky jsou, si povíme v následující recenzi.

Za zapůjčení hodinek děkujeme společnosti GearBest, u které si můžete tyto hodinky i zakoupit.

gearbest

 

Balení

Hodinky Vám domů dorazí v bílé krabičce, která na sobě nese i pár čínských nápisů. Na krabičce je napsáno jen pár základních informací, že hodinky podporují notifikace, volání a tím bychom mohli skončit. Více informací bych tam opravdu nehledal.

Po otevření krabičky na Vás vykouknou samotné hodinky od čínského výrobce. Pod hodinkami následně nalezneme jen CE certifikaci, USB kabel, pár manuálů (s rozsypaným čajem – čínština) a záruční list, který stejně nejspíše nikdy nevyužijeme. Více toho opravdu nehledejme.

První pohled

Když jsem hodinky poprvé uchopil do svých rukou, poměrně mě překvapilo, jakou mají velikost. Abych pravdu řekl, čekal jsem nějaké naprosto velké hodinky, které mají velký displej jen díky tomu, aby se dobře ovládaly. A u těchto se to (překvapivě) nepotvrdilo. Nejspíše ale můj WOW efekt utlumil i ten fakt, že jsem již před recenzí hodinky nosil (ačkoliv ne chytré), takže mi hodinky přišly jako „obyčejně velké“.

Pojďme se ale nyní na hodinky podívat. Pod displejem hodinek nalezneme tři tlačítka – konkrétně v kombinaci potvrzení volby, nastavení hlasitosti a zamítnutí. Na pravé straně hodinek nalezneme pouze vypínací tlačítko, naopak na levé straně hodinek nalezneme reproduktor hodinek, USB konektor pro nabíjení hodinek a mikrofon pro vykonávání hovorů.

Ze spodní strany hodinek (kterou máte po celou dobu na ruce) máme skryté tlačítko pro případné restartování hodinek. Už předem prozradím, že za celou dobu testování jsem jej ani jednou nepoužil.

_DSC3962 _DSC3965 _DSC3963

První zapnutí

První zapnutí hodinek proběhne velice rychle a hodinky po startu po Vás nechtějí naprosto nic nastavit. Díky tomu se dostanete přímo na „hlavní plochu“, pomocí které následně můžete hodinky ovládat.

Abych pravdu řekl, tento styl byl na mě poměrně dosti urychlený a následně jsem byl zmaten, jak samotné hodinky ovládat. Po několika minutách jsem ale na styl ovládání přišel a spojil jsem svůj telefon s hodinkami.

Bez aplikace, kterou si máte dle výrobce stáhnout do telefonu, jsou hodinky poměrně omezené a většina věcí na nich nefunguje. Bez aplikace se Vám například nebude synchronizovat čas, stahovat SMS zprávy, nebudou se zobrazovat notifikace apod. Vzhledem k tomu, že aplikace je pouze pro Android, s jinou platformou budete mít hodinky téměř k ničemu.

_DSC3958 _DSC3960

Systém není žádný zázrak

Vzhledem k tomu, že v poslední době mluvíme převážně o systému Android Wear, který se začíná do těchto zařízení čím dál více dostávat, zde se o nějakém systému nemůžeme ani bavit.

Hodinky totiž běží na zcela jednoduchém „operačním systému“, který je nejspíše napsán v jazyce C, popřípadě v některém z těchto základních jazyků, se kterým se potkáme v drtivé většině levných „chytrých zařízení“.

Díky „jednoduchosti“ samotného systému se tak nemůže stát například to, že se Vám systém například někde zasekne (s tímto problémem jsem se za dobu používání opravdu nesetkal). Samozřejmě je to i taková malá daň za to, že hodinky mají opravdu mizernou možnost úprav vzhledu a tak se nejspíše spokojíte se základním vzhledem, který Vám výrobce nabídne.

_DSC3932 _DSC3937

Pár aplikací v základu, více jich není

Pokud jste někdy slyšeli slovo, jako například Appstore, tak na toto slovo hodně rychle u těchto hodinek zapomeňte. V aplikaci telefonu sice je položka Appstore, ale v ní nenaleznete nic zajímavého (přesněji řečeno, naleznete tam jednu položku, kterou ale do smartwatch nelze, ze zcela nepochopitelných důvodů, nainstalovat).

Proto se budete muset spokojit jen s předem nainstalovanými aplikacemi, mezi kterými nalezneme telefonní seznam, SMS zprávy, přehrávač hudby, vzdálená spoušť fotoaparátu, funkce „anti lost“, barometr, výškoměr, pedometr a stopky. Více toho v hodinkách opravdu nenajdete.

Nebyla by to ovšem levná Čína, kdyby i zde něco nefungovalo. Konkrétně zde mířím na výškoměr, který se mi za dobu testu nepodařilo vůbec zprovoznit. Další funkcí, která mi stávkovala, byla dálková spoušť fotoaparátu, která odmítala fungovat na jednom z mých telefonů. Nejednalo se ale o žádný velký problém, který by mě nějak naprosto omezil, neboť tuto funkci jsem nevyužíval.

_DSC3951 _DSC3948 _DSC3953

Telefonování z hodinek – aneb jak být jako James Bond

Velice zajímavou funkcí, kterou hodinky disponují, je telefon v hodinkách. Ten funguje prostřednictvím připojení pomocí BlueTooth s Vašim telefonem a hodinky se následně chovají jako bezdrátový headset.

Co se týče kvality hovoru, občas jsem zpozoroval trochu problém s mým hlasem, neboť BlueTooth nestíhal přenášet data v požadované rychlosti. Se zvukem z druhé strany jsem nikdy neměl problém a vše fungovalo skvěle.

_DSC3943 _DSC3944

Výdrž baterie

Velice diskutovaným tématem u chytrých hodinek je také výdrž baterie. U těchto hodinek jsem neměl problém vydržet tři dny v plném provozu, přičemž jsem pomocí hodinek pracoval s notifikacemi, pracoval s telefonními hovory a občas jsem předvedl schopnost reproduktoru při přehrávání písniček z telefonu. Pokud bych některou z aktivit neprovozoval tak aktivně, jako tomu bylo při testování, osobně si myslím, že bych z hodinek mohl další den klidně „vymáčknout“.

Další z mnoha obav je také to, že hodinky se musí nabíjet. I já jsem s tím měl zpočátku problém a celkově mi vadila myšlenka, že budu nabíjet hodinky. Pravdou ale je to, že po několika dnech jsem si na nabíjení hodinek zvyknul a už jsem to bral jako takovou „povinnost“.

Závěr

A jsme na závěru samotné recenze. Abych přiznal pravdu, před testováním jsem se opravdu bál toho, co mi na recenzi přijde a jak se toto zařízení bude chovat. Nakonec jsem byl poměrně překvapen, jak tyto hodinky vcelku dobře fungují.

Co se týče těchto hodinek, zařadil bych je do naprostého základu, přičemž hodinky ani nezklamou, ale zároveň ani neoslní. Za cenu několika dolarů totiž nelze očekávat žádné zázraky.

Speciálně pro naše čtenáře

Speciálně pro čtenáře našeho webu jsme se společností GearBest vyjednali speciální slevu na testované hodinky RWatch. Po zadání slevového kupónu s kódem M26CM se Vám cena hodinek mírně pozmění – konkrétně na necelých 36 dolarů.

18 KOMENTÁŘE

 1. Slo by upresnit, jaky to ma displej, zvlaste viditelnost venku a jestli ukazuje cas porad nebo jen po stisknuti nejakeho tlacitka? Diky!

  • Dobrý den, Libore,
   co se týče displeje, nalezneme u těchto hodinek velikost 1,4″, přičemž displej je vyroben pomocí technologie TFT. Co se týče čitelnosti na slunci, přiřadil bych ji spíše k průměru, čas byste ale měl zcela bez problémů přečíst.

   Dále jste měl dotaz na ukazování času – hodinky jej neukazují pořád, ale po stisknutí zapínacího tlačítka, které dané hodinky zaktivuje na předem určenou dobu (lze nastavit v nastavení). Pomocí tohoto tlačítka ale čas již nevypnete a musíte tak vždy počkat, než uběhne daná doba.

   Doufám, že jsem Vám na vše odpověděl tak, jak jste si přál. V případě dalších dotazů, se neváhejte zeptat.

   Přeji hezký zbytek dne,
   Martin Kadlček

 2. 14.10. jsem objednal a 31.10. jsem hodinky vyzvedl na poště, s příplatkem za sledování zásilky to vyšlo na 853Kč. Doplnil bych, že hodinky umí vibrovat, ikdyž to považuju za samozřejmost, trochu jsem se bál, že to bude chybět. Notifikace se dají nastavit i na jiné aplikace, než standardní sms atd., používám Whatsapp, Viber, atd, dokonce upozorňuje na změnu počasí, kterou do hodinek posílá app. In-počasí, to jde naštěstí vypnout, jinak by to pořád otravovalo. Celkově jde nastavit, na jaké aplikace, chci nebo nechci být upozorněn. I když se nejedná o nadupaný Samsung Gear apod, obstojně splní to, co se po hodinkách vyžaduje za malé peníze. Díky za recenzi a slevový kód.
  PS dálková spoušť oproti testovaným h. funkční, teploměr ukazuje o 10st. víc, zbytek funkcí asi ok, budu ještě testovat.

  • Dobrý deň. Zaujímalo by ma, ako si s hodinkami spokojný po dlhšom používaní? Majú funkciu budíka, dá sa zapnúť budenie len vibrovaním?

 3. Dobry den,mam telefon samsung xcover 2 a zatim se mi nedari se s hodinkami sparovat.Pri sparovani se mi objevi kod,ten potvrdim,ale pak mi to napise,ze je kod neplatny.Asi delam neco spatne.Mohl by jste mi napsat presny postup pri sparovani?Dekuji

 4. Chytré hodinky M26 jsem si také zakoupil, konkrétně na eshopu http://www.smartyhodinky.cz/chytre-hodinky. Nemůžu si je vynachválit, pro Petera Krška, ano, mají budík i s vibrováním. Nicméně je všem doporučuji, protože už nemusím vytahovat mobil každou minutu kvůli blbé zprávě na facebooku nebo na snapchatu. Super funkce je to telefonování-v autě to je k nezaplacení. Opravdu chytré hodinky M26 jsou skvělé.

 5. Ja som si ich objednal tiež a po dvoch dňoch som totálne sklamaný. Prečo? Tak prvá a zásadná vec je tá, že sa rozpadá spojenie s mobilom. Skúšal som to na dvoch rôznych mobiloch, spojenie sa pravidelne rozpadávalo, displej zobrazoval pripojený mobil a notifikácie neprechádzali alebo aj naopak, displej zobrazoval rozpadnuté spojenie a notifikácie fungovali. Ak bolo spojenie stabilné, notifikácie boli celkom obstojné. Pri pokuse o synchronizáciu kontaktov sa spojenie automaticky rozpadávalo po dosiahnutí cca.80%. Teda kvôli prerušovanému spojeniu… nepoužiteľné. Druhá vec, prijímanie hovorov bolo nepredvídateľné, raz sa hovor prijal na mobile, raz cez hodinky… úplne náhodné to bolo. A posledná vec, po dvoch dňoch nosenia sa utrhol remienok z konštrukcie hodiniek. Normálne sa to vytrhlo z tých dierok pre tú pružinovú osku a odlúpla sa z hodiniek farba. Slovom, je to neopraviteľné, nepoužiteľné… Dal som ich synovi nech vozí hodinky v autíčku. Reklamovať sa to neoplatí, kúpu týchto hodiniek pokladám za zbytočné vyhadzovanie peňazí do koša….

 6. muzu se zeptat, jakou mate verzi aplikace pro komunikaci s hodinkami ? aplikace smartwatchbt, ktera je odkazovana na strankach gearbestu, me opakovane pri notifikacich hazi chybu apk …

 7. Chtěl jsem hodinky jako doplněk k GPS Garmin – funkce Pedometer a Thermo může někdo potvrdit že přeměřují o 10 stupňů případně jestli v aplikaci od Rwatch uvidím graf průběhu teploty v čase nebo to prostě jen ukazuje aktuální teplotu okolí?

 8. Ahoj…měl bych dotaz nevíte někdo jak spustit krokoměr a jeho funce vzdálenosti a kalorií….nemam vůbec žádnou reakci jen odpočítávání času funguje

 9. Ahoj přátelé, mám chytré hodinky m26 a s nimi i problém. Připojuji je k telefonu lenovo p07 a když někomu volám, tak buď můžu mluvit a Neslyším, nebo to prepnu funkci s slyším vše ale nemůžu mluvit. Nevíte náhodou, co můžu udělat, aby to fungovalo zároveň?

 10. Dnes mi přišli, zázrak to opravdu není ale upozorní na email, chat, prijmou sms umí telefonovat, pouštět muziku z mobilu. Jediné mínus je u BT ale to je vada BT nikoli přístroje, pokud totiž připojíte hodinky k mobilu, nepřipojíte bezdrátová sluchátka. cena 340kč , no nezkuste to

 11. da se u levnejsich vzorku nejak vypnout hovor pres hodinky?…notifikace chodej vsechny ale hovory bych radsi nejak bloknul aby pres BT nesly….a mohly jit pouze pres mobil….jakmile je sparovano vsechen zvuk mi jde pres levny hodinky 🙁

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here