Prodeje chromebooků americkým firmám vzrostly o 250 procent

0

Google se pochlubil dalšími statistikami, které jsou tentokrát zaměřeny na rozšíření chromebooků v byznysovém sektoru. Vyplývá z nich, že rozšíření chromebooků v korporacích a firmách vzrostlo meziročně o neuvěřitelných 250 %. Díky tomu zařízení s Chrome OS drží necelých 35 % nově nakoupených zařízení v tomto roce. Konkrétně se jedná o 1,4 milionů chromebooků a chromeboxů.

Chromebook Acer C720P 4

A co víc, podle predikcí budou nákupy zařízení s Chrome OS v součtu za celý půl rok ještě o něco vyšší. Spekuluje se až o 40% podílů mezi nově nakoupenými zařízeními v tomto roce. Nejčastější jsou stále chromebooky z dílen Samsungu, podle koláčového grafu jej však již pomalu ale jistě dohání Acer jehož zařízení jsou velmi povedené a především cenově přístupné. Zahanbit se nenechalo ani HP.

chromebook-npd-chart-750x379

V Česku ale bohužel na chromebooky stále marně čekáme. Podle oficiálních zpráv z českého zastoupení Aceru v cestě stojí sám Google, který tak pravděpodobně čeká na otevření sekce Devices v českém Google Play. Zatím se však ani neodvažuji odhadovat, kdy se tak stane.

 

Zdroj: omgchrome

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here