Důvody, proč si zamilujete Xiaomi Mi Router

1

Čínská společnost Xiaomi již dávno neprodukuje pouze mobilní telefony, ale zaměřuje se i na další segmenty spotřební elektroniky. Ačkoliv je Androidmarket webem především o mobilech, pokládám tento produkt za zajímavý a vlastně tak trochu související. Již před nějákou dobou opustil brány továren jakoby nevýrazný produkt s názvem Xiaomi Mi Router. Jak již lze z názvu odhadnout, jedná se o tzv. router, tedy zjednodušeně řečeno zařízení určené k šíření sítě Internet a dalších dodatkových služeb.

Jak již bylo uvedeno, jedná se o bezdrátový router, který zároveň disponuje dvoujádrovým procesorem typu A9 s 256 MB operační paměti. Společně s 1 TB úložné paměti se tak ze zařízení stává plnohodnotné domácí mediální centrum, pomocí kterého můžete ovládat ostatní bezdrátová zařízení ve vaši domácnosti. Ptáte se tedy, proč byste si toto zařízení měli koupit?

xiaomi-mi-router
Autentická fotografie zařízení, zdroj: GizChina.com

Dobrý dosah signálu

Zahraniční redaktor vyvyšuje výhodu velmi dobrého dosahu signálu. To je v případě tohoto typu zařízení přímo klíčová vlasnost. Nejspíše jde tato vlasnost na vrub přítomnosti dvou výkonných antén, které podporují přenos dat o rychlosti až 1167 Mbps.

Well I can head out of my home, down the stairs and sit on the corner at the local cafe and still use my own WIFI thanks to the Mi Router! (citace ze zdrojového článku)

Propracovaná mobilní aplikace

V dnešní době je již skoro samozřejmostí, že routery mají své vlastní aplikace, které usnadňují jejich správu. Redaktor zahraničních webu zmiňuje, že ačkoliv je většina aplikace v čínštině, základní nastavení zvládl během chvíle. Je faktem, že nepřítomnost českého (potažmo anglického) překladu může některé uživatele odradit, ale využití otevřených platforem snad povede k rychlé nápravě. Aplikace je dostupná pro celou řadu platforem.

Snadné zálohování

Přítomnost 1 TB pevného disku se přímo vybízí k možnosti využití tohoto zařízení pro zálohovaní. Pomocí aplikace pro správu můžete rychle zálohovat, ať už máte Windows, nebo Mac. Ještě pro zajímavost zmíním, že srdcem operačního systému tohoto routeru je OpenWrt.

Dobrá cena a dostupnost dat odkudkoliv

Díky mobilní aplikaci můžete k datům uloženým na routeru téměř odkudkoliv, stačí mít dostatečné připojení k Internetu. Xiaomi Mi Router můžete zakoupit za pěkných 170 dolarů, což činí v přepočtu na aktuální kurz koruny nějákých 3 a půl tisíce. Pokud se chcete o zařízení dále aktivně zajímat, doporučuji pročíst tohle téma na fóru MIUI.cz.

Zdroje: Gizchina.com, XiaomiShop.com

1 komentář

  1. Ale ale. že bych našel náhradu za současný letitý router? Uvidíme jak to půjde sehnat tady, ale rozhodně horký kandidát.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here