BenQ Trevolo – povedené bluetooth ,,repráky“ (recenze)

0

BenQ z odvětví monitorů a herního příslušenství zabrousilo i do segmentu s hi-fi technikou. Prvním počinem jsou bezdrátové reproduktory BenQ Trevolo, které přicházejí s velmi povedeným designem, kvalitním výstupem a podporou různých typů připojení. Cena však není zrovna nízká a mohla by být hlavní překážkou při uvažování o koupi.

Netradiční design

Vzhled zatím prvních reproduktorů s logem BenQ je více než neobvyklý a vyčnívá nad většinou konkurentů. Díky použití nové technologie můžou být reproduktory tenké 0,5 centimetrů a při zavření jsou ideální pro časté přenášení.

BenQ Trevolo-4

V kombinaci s vestavěným akumulátorem, který vydrží přehrávat hudbu až 8 hodin, se tak Trevolo jeví jako ideální parťák pro časté cestování. Vše má ale také své stinné stránky a to bohužel platí i zde. Basy by mohly být o něco lepší a i vysoké tóny, které poznáte především u instrumentálních skladeb, by mohl být výsledný výkon o něco lepší. Jestli ale nepatříte výslovně k hudebním fajnšmekrům, menší nedokonalosti vám pravděpodobně uniknou.

BenQ Trevolo

O něco horší je to s šířením samotného zvuku. Díky své konstrukci jsou reproduktory skvělé jen pro případy, kdy jste ideálně přímo před reproduktorem. Pokus jste ale od otevřených reproduktorů v 90 stupních, poznáte znatelně horší šíření. Za to může primárně konstrukce, která díky svému zpracování využije většinu výkonu reproduktorů v přední a zadní oblasti reproduktoru. BenQ Trevolo je tak ideální pro menší místnosti a ve větších pokojích jejich kvalita znatelně klesá.

Skvělá konektivita

Po stránce konektivity nemám, co bych vytknul. Nechybí standardní vstup i výstup pomocí 3,5 mm jack a velkým plusem je i Bluetooth nebo microUSB vstup. Bluetooth využijete především v kombinaci s chytrými mobily a tablety, které si rozumí s konverzním formátem aptX. Díky tomu je zhoršení zvuku kvůli bezdrátovému přenosu prakticky nepoznatelné a plně se tak vyrovná klasickému připojení kabelem.

Pro připojení ke smartphonům ještě navíc slouží i nativní aplikace od BenQ. Tu využijete především pro mírnou úpravu vycházejícího zvuku. Ten můžete ovládat ve třech předvolených profilech. Mód Pure se stará o přehrávání takřka bez úprav, Warm mírně zvýrazňuje hluboké tóny a Vivid zase pro změnu výšky.

BenQ Trevolo-2

MicroUSB pro změnu slouží primárně pro připojení s počítačem. Pokud reproduktory touto metodou k počítači připojíte, bude se BenQ Trevolo systému hlásit jako nová zvuková karta a díky tomu do reproduktorů dostanete veškerý požadovaný zvuk.

Nadrozměrné handsfree

Díky širokých vstupních periferií se reproduktor hodí i pro konferenční hovory a handsfree. Pro to slouží i čtveřice tlačítek na horní části reproduktorů. Pomocí těch jednoduše obsloužíte probíhající hovor a krom přijmutí či odmítnutí můžete také korigovat aktuální hlasitost. To pochopitelně funguje i u přehrávání hudby. Hlasitost je ale jednotná a mění se na připojeném zařízení nikoliv lokálně na reproduktorech, čímž je vyřešena častá schizofrenie mezi vstupním a výstupním zařízením.

BenQ Trevolo-3

Skvělé vstupní zařízení s mírně nadprůměrnou cenou

Pro BenQ byly reproduktory Trevolo prvním zařízením podobného druhu a nutno dodat, že jako vstupní produkt se opravdu povedl. Jediným problémem by mohla být jen cena, která se pohybuje těsně pod hranicí 8 tisíc korun. V mnoha ohledech může jít o obhájitelnou cenovku, pro některé už to ale může být až příliš. Bude však určitě zajímavé sledovat, jestli BenQ v odvětví hi-fi techniky zůstane nebo šlo jen o výjimku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here