Acer představil svůj první Chromebox

0

Chromebooků už má Acer celou řadu, tchaj-wanská společnost se však zatím neodhodlala k uvedení žádného Chromeboxu. To se změnilo právě dnes a už v září se první zařízení tohoto typu dostane na americký trh. Cena bude u levnější konfigurace startovat na 180 amerických dolarech a u vyšší s 4 GB operační paměti RAM se cena zastaví na 220 amerických dolarech.

acer-chromebox-1Za ty krom již zmíněné operační paměti RAM dokáže zařízení nabídnout procesor od Intelu z rodiny Haswell nebo také 16 GB SSD disk. Dále se můžeme těšit na dvojici USB 3.0 portů, vstup pro ethernet, microSD karty a nechybí ani zabudovaná Wi-Fi. Trochu nezvyklá je klávesnice a myš. Ty obvykle k Chromeboxům nebývají dodávány, určitě to však potěší.

acer-chromebox-2Zařízení s Chome OS ještě stále oficiální cestou nevstoupily na tuzemský trh. Díky CZC.cz si je však již můžete za mírně navýšenou cenu koupit i u nás. V té je započítaná i lokalizace a dvouletá záruka, se kterou by mohl být při dovozu ze zahraničí problém. Zatím ale nemáme žádné podrobnější zprávy, zda se i tato novinka dostane do nabídky českého dovozce.

 

Zdroj: chromestory

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here