Sony od tohoto týdne pokračuje v aktualizacích na Android 4.1 Jelly Bean

1

sony xperia jelly bean updates

Sony na svém blogu zveřejnilo nové informace o aktualizacích svých smartphonů na Android 4.1 Jelly Bean. Největší radost budou mít uživatelé vlastnící smartphony Xperia P, Xperia Go a Xperie E Dual. Právě pro tyto modely totiž začne japonský výrobce vydávat aktualizaci už tento týden. Dostupnost se však liší v závislosti na regionu, proto může chvíli trvat, než Jelly Bean dorazí na váš smartphone.

Dalšími smartphony na řadě jsou Xperia S, Xperia SL, Xperia Ion a Xperia Acro S, pro které začne být Jelly Bean vydáván na konci května letošního roku. Oproti předchozím plánům se tedy termíny aktualizace posunuly o několik týdnů až měsíců.

Sony také upřesnilo, jaké novinky zmiňované aktualizace přinášejí. Uživatelé se mohou těšit na tzv. Stamina Mode, který ukončováním zbytečných aplikací v režimu spánku dokáže ušetřit cenná procenta baterie. Přibylo také více možností přizpůsobené, konkrétně předělaná domovská obrazovka s lepší správou widgetů a zkratek, možnosti přidání až sedmi domovských obrazovek, widgety s automatickou změnou velikosti a rozšířené notifikace.

Výrobce přidal také vylepšenou správu aplikací a vyhledávání, která zahrnuje možnost dlouhého kliknutí na jakoukoliv ikonu aplikace pro její přesunutí, přidání na domovskou obrazovku nebo vytvoření složky a nové vyhledávání v menu aplikací. Zapomenout nesmíme ani na zajímavé vyhledávání Google Now a intuitivnější verze multimediálních aplikací Walkman, Album a Filmy.

Z technických důvodů nebude update pro některé smartphony vydán běžnou OTA cestou (tj. přes Wi-Fi), nýbrž jej uživatelé budou muset nainstalovat po připojení smartphonu k počítači přes program PC Companion (Windows) nebo Bridge (Mac). Tento problém se týká například Sony Xperie Go, kteří budou o dostupnosti aktualizace pouze informováni v notifikační liště smartphonu, samotnou instalaci však hudou muset provést výše uvedeným způsobem.

Kdy dostane váš smartphone či tablet aktualizaci na Android 4.1 Jelly Bean? Sledujte nášvelký a pravidelně aktualizovaný článek.

zdroj: blog Sony Mobile

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here