Z Google Play Store byly odstraněny aplikace blokující reklamy

1

Google-Play-Store-v3.10.10-600x292

Kontrola aplikací na Play Store je jistě potřebná, aby se předešlo instalacím nechtěných aplikací, které by mohly způsobit například únik uživatelských dat či jinak poškodit telefon. Tato kontrola, kterou provádí sám Google, je většinou poměrně liberální a s vyjímkou jasného malwaru aplikace nemaže. Včerejší krok, při kterém byly z Play Store odstraněny aplikaci blokující mobilní reklamy, ovšem ukázal, že většinou neznamená vždy.

Porměrně razantní krok Google obhajuje tím, že všechny reklamy blokující aplikace byly v rozporu s vývojářským ujednáním o distribuci aplikací. Tato smlouva totiž mimo jiné říká, že aplikace, zveřejněné na Google Play Store, nesmí rušit chod aplikací třetích stran.

Jak jistě víme, spousty aplikací zobrazují reklamu, díky které si vývojáři příjdou na nějaké peníze. Aplikace blokující reklamu pak znemožňují, aby byla programátorem implementovaná reklama v aplikaci správně zobrazena. Jde tedy o jasný zásah do aplikace třetí strany, navíc takový, který přímo poškozuje jejího tvůrce.

Tento krok uvítají nejen samotní vývojáři, ale hlavně Google. Firma Google je totiž reklamní společnost a drtivá většina všech příjmů plyne z reklamy, tedy částečně i z té, kterou nalezneme v mobilních aplikacích. Je tedy poměrně překvapivé, že proti blokování mobilních reklam zasáhl až teď.

Zdroj: Pocket Now

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here