XDA: USB Mass Storage pro vybraná zařízení od Samsungu

0

USB

Zatímco ještě většina Android 2.3 zařízení spoléhala při připojení přes USB na protokol USB Mass Storage, skrze který zpřístupňovala vnitřní paměť a případně i vloženou SD kartu jako jakýkoliv normální flash disk, tak mnohé moderní telefonu a tablety, včetně těch od Samsungu využívají Media Transfer Protocol (MTP).

To přináší mnoho výhod, kupříkladu připojení k počítači neznemožňuje přístup k datům ze samotného zařízení, má to ovšem i své nevýhody. MTP není úplně dokonale podporován na určitých linuxových distribucích, neposkytuje takový přístup připojenému zařízení a tak podobně.

Čas od času se tak může hodit, mít možnost mezi oběma protokoly přepínat. A právě k tomu slouží drobná aplikace SG USB Mass Storage Enabler. Ta totiž nabízí právě možnost přepínat, zda se má vložená SD karta připojovat při spojení přes USB přes MTP nebo UMS protokol.

Vzhledem k podstatě problému vyžaduje zpřístupněná práva root. Jinak je ale extrémně jednoduchá na používání, nabízí totiž pouze dvě tlačítka – jedno, které přepne na UMS, a druhé, které naopak aktivuje MTP, indikátor, jaký protokol je aktuálně aktivní, a dvojici zástupců na plochu, které jsou schopny patřičné protokoly aktivovat bez nutnosti zapínat aplikaci.

USB Mass Storage Enabler by měl fungovat na všech novějších zařízeních od Samsungu, které využívají jako primární protokol pro připojení SD karty MTP. Je dostupný zdarma s vestavěnými reklamami, které jdou ale z menu aplikace deaktivovat. Zveřejněné jsou taktéž kompletní zdrojové kódy.

Aplikace určitě funguje na zařízeních:

  • Samsung Galaxy Note II (GT-N7100)
  • Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)
  • Samsung Grand Duos (GT-I9082)
  • Samsung Galaxy S4 (GT-I9500)
  • Samsung Galaxy S4 (GT-I9505)

logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Via: XDA

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here