Wunderlist – GTD, do kterého se zamilujete!

3

Aplikací, které vám dovolují organizovat si svůj život skrze techniku GTD je nespočet. Jen málo z nich je však tak kvalitních, aby se neztratili v záplavě podobných pokusů a přitom si zachovali svůj styl. Wunderlist je takovou aplikací. Nedávno se konečně objevila i verze pro Android. Pojďme si jí krátce představit a zhodnotit.

Prvním a ne moc příjemným poznatkem je délka spouštění aplikace, která je o něco delší než je běžné. Nezbývá než doufat, že s pravidelnou aktualizací se tento problém alespoň zredukuje.

Domovská stránka s jednotlivými listy Otevřený list

Další dojmy se již naštěstí nesou v pozitivní hladině. Wunderlist jde po logice GTD, zbytečně jej nezahlcuje a z této techniky, jež se snaží Vám ušetřit čas si bere jen to, co skutečně využijete. Žádné zbytečné složitosti, které by byly na škodu. Můžete jednotlivé úkoly, které je potřeba splnit vkládat do jednotlivých listů. Podle čehož filtrujete, o jaký typ úkolů se jedná, popřípadě kde je potřeba je zpracovat. Po vložení nového úkolu do libovolného listu můžete editovat jeho vlastnosti. Přesněji tedy nastavit, kdy je potřeba jej splnit, zda chcete být na úkol upozorněni e-mailem, či úkol označit hvězdičkou pro lepší orientaci v důležitějších úkolech.

Velkou výhodou je i možnost synchronizace, která se hodí zejména ve chvíli, kdy používáte Wunderlist i na stolním počítači. Stačí jen rychlá registrace k tomu, abyste měli stejné úkoly jak doma na desktopu, tak stále u sebe ve svém telefonu.

Pro Wunderlist hovoří mnoho věcí, mimo jiné i samotný vzhled aplikace, který je sám o sobě dosti líbivý. Ani s ovládáním jsem neměl sebemenší problém. Malou, ale přesto ocenitelnou funkcí je i možnost měnit tapety na pozadí aplikace.

Rozšířená nastavení po otevření úkolu Rozšířená nastavení po otevření úkolu

Wunderlist je nepřekonatelný GTD manažer, do nějž se zamilují všichni ti, jejichž čas není bezcenný. Nehledě na fakt, že tato aplikace je a bude vždy zdarma pro každou platformu. Což je skoro k neuvěření.

Android Market stažení


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

3 KOMENTÁŘE

  1. A neslo by to bez tech hrubek? Treba si udelat seznam Gramatika a kazdy den se par minut venovat pravidlum ceskeho pravopisu?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here