Wallet – finance pod kontrolou

6

Dnes bychom Vám rádi představili aplikaci Wallet, která slouží pro zapisování peněžních výdajů a příjmů v běžném životě. Aplikace není a ani se nesnaží býti alternativou učetním programům, které leckdy svou přílišnou složitostí odradí mnoho uživatelů. Místo toho nabízí jednoduché rozhraní s efektivně navrženými uživatelskými funkcemi, které dělají přesně to, co se od nich očekává. Aplikace je tedy určitě vhodná pro evidování domácích útrat a příjmů, ale může sloužit i jako pomocník drobnému živnostníkovi, či člověku trávícího mnoho času na cestách, který chce mít finanční přehled a musí evidovat doklady.

Rozhraní aplikace obsahuje základní obrazovku, která slouží jako rozcestník pro všechny další operace. Máme zde obrazovku pro zadávání jednotlivých příjmů/výdajů, obrazovku pro přehledné sledování všech záznamů, dále pak sekci zálohování a konečně sekci nastavení, kde je možné spravovat účty, měny, šablony, trvalé příkazy, či kategorie. Každá obrazovka obsahuje tlačítko “Zpět” ve stylu Iphone, což výrazně usnadňuje ovládání aplikace.

wallet wallet

Dále jmenujme některé zajímavé funkce. Aplikace obsahuje Widget, který nám usnadní přímý přístup do zadávání nového záznamu a zároveň ukazuje základní údaje. Pokud to aplikaci dovolíme, ke každému záznamu přidá polohu. Poté je možné si nechat zobrazit jednotlivé záznamy na mapě. Samozřejmostí je také možnost vyfotit si účtenku a tu si uložit společně s útratou. Jakmile počet záznamů vzroste, je potřeba vše zálohovat, aby v případě ztráty telefonu, nepřišli data vniveč. Proto aplikace nabízí možnost zálohování na SD kartu, či přímo na server (zabezpečeno SSL přenosem a autentifikací proti Google Accounts). Pokud uživatel zálohuje na server, má možnost si nechat zasíl at úhledně zpracované reporty ve formátu PDF, CSV, či nafocené účtenky. S přibývajícím množstvím záznamů přijde určitě vhod možnost pokročilého filtrování a možnost operace s více záznamy najednou (hromadný přesun mezi jednotlivými účty, hromadná změna kategorií). Potěší jistě možnost zobrazení přehledných grafů a jednoduchých reportů. Uživatel má také možnost používat více měn a to i v rámci jednoho účtu. Pro usnadnění práce je možné nadefinovat si šablonu pro rychlejší zadávání záznamů, či si vytvořít trvalé příkazy, které sami generují záznamy v předem daných intervalech.
wallet Wallet wallet

Každý uživatel jistě ocení jednoduchost se kterou se v aplikaci zorientuje. Aplikace je distribuovaná zdarma s možností zadat až 300 záznamů. Poté je potřeba zaplatit $2.99, což je za takto nadupanou aplikaci solidní cena. V neposlední řadě je potřeba zmínit, že aplikace pochází z českých luhů a hájů a autor je velice vstřícný k řešení případných nápadů či problémů.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

6 KOMENTÁŘE

 1. Vsechna opravneni maji svuj duvod. Pro pristup k appenginu pres stejne credentials jako je telefon synchronizovan, pro pristup k gps, pro zapis na sd kartu, atd.

 2. Doporucuju podivat se na aplikaci Financisto. Krome uvedeneho umi vice uctu (pouzivam napr. hotovost CZK, hotovost EUR, kreditka,…) a je zdarma bez omezeni. Data neexportuje/neuklada na vlastni server ale do Google Docs, pripadne CSV apod. Osobne ocenuju i to, ze nevypada ala iPhone a ovlada se klasicky po „androidovsku“

 3. Financisto je pre nepodnikateľa zbytočne zložitý. Na iPhone som videl aplikačku – 2 ikonky => výdaj / príjem => zadanie ceny a kategórie.

  Úplne triviálne a je to všetko, čo človek potrebuje. Netreba ŽIADNE pripojenia na internet alebo špeciálne práva, žiadnu synchronizáciu a pokusy o zasahovanie do súkromia.

  Nechápem prečo nemôže niekto nakódiť niečo tak jednoduchého na Android grrrrrrrrr!!!!!!

  • nejsem podnikatel, ale nezbytně potřebuju – hotovostní účet, tři bankovní účty a dvě platební karty. K tomu rozdělení do kategorií (domácnost, auto, doktoři, rekonstrukce atd…) a identifikaci podle příjemce (banka, supermarket, stavebniny atd…). V neposlední řadě trvalé příkazy (pojištění, penzijko, úvěr, hypotéka atd…) Jestli tobě stačí jen jednoduchý program s dvěma klikátkama, tak věř že absolutní většině v v dnešní ekonomicky založené běžně společnosti fungujících lidí nikoliv. Tedy pokud chtějí mít aspoň základní přehled o svých financích. Chápu že někomu stačí vědět že dostal v pondělí tolik a tolik kapesného, a v pátek už je peněženka zase prázdná, ale i z toho brzy vyrosteš 😉

   • Na tohle mam intenretove bankovnictvi a eventualne exporty dat. Na to nepotrebuji ani nechci mobilni app. Potrebuju si proste jen rychle zadat prijmy vydaje nad ramec tech planovanych abych mel prehled

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here