Velis Auto Brightness – ovládněte kontrolu jasu displeje naplno

2

Nezdá se Vám automatické řízení jasu dost dobré? Chtěli byste jej plně ovládnout a přímo si nastavit, při jaké hodnotě ze senzoru okolního osvětlení má být nastavená jaká hodnota podsvícení displeje? Tak to určité vyzkoušejte aplikaci Velis Auto Brightness, která Vám toto a ještě trochu více dovolí.

Základní myšlenka Velic Auto Brightness stojí na předpokladu, že vztah mezi aktuální hodnotou ze senzoru osvětlení a reálnou hodnotou podsvícení displeje lze popsat nějakou spojitou funkcí a tedy i grafem. A právě onen graf můžete jako uživatel libovolně upravovat.

Děje se to konkrétně skrze dva posuvníky, pomocí kterých určíte k jaké úrovni světla (horizontální osa) má patřit jaká úroveň podsvícení (vertikální osa). Takto zvolený bod poté tlačítkem  Apply, které se objeví pod grafem, zafixujete.

Reálná úroveň podsvícení se navíc mění v reálném čase přesně souběžně s tím, jak ji upravujete v grafu. Ve spojení s možností zobrazit, jaká data vrací senzor okolního světla, tak můžete jednoduše upravit hodnoty přímo pro prostředí, ve kterém se právě nacházíte.

Dále potěší také podpora profilů, kdy můžete mít různá nastavení pro rozdílné situace. Například v případě nízké baterie můžete zapnout profil, kdy bude automatická kontrola podsvícení pracovat jen do 50% maximálního jasu a dále jej již nebude zvyšovat.

I přesto má aplikace bohužel pár problémů, ovládání skrze úpravu grafu není úplně uživatelsky nejpřívětivější, na první pohled není vůbec jasné co dělat a ani nastavení nedisponuje zrovna uživatelsky přívětivými popisky. Autor na těchto problémech naštěstí stále pracuje, takže dost možná již brzy nebudou přítomny.

Suma sumárum jde ale o skvělou aplikaci, která se hodí zvláště těm, které sice nebaví štelovat jak ručně, ale současně jim z nějakého důvodu nevyhovuje základní nastavení automatické korekce.

 


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Via: XDA

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here