V nových Androidech bude předinstalováno ještě více Google aplikací

0

Všichni asi dobře víme, že Android jež známe, je v drtivé většině případů pod patronátem Googlu. Ten je sice jenom jedním ze členů konsorcia stojící za vznikem otevřeného operačního systému, avšak jeho verze zeleného robota je de facto synonymem k Androidu.

google_play_by_silentward-d4sfsg4

Jeho vize Androidu zakotvila ve většině smartphonů používající otevřený operační systém a jako daň uvnitř něj najdeme předinstalované aplikace, jež pomáhají přistupovat ke stěžejním službám internetového giganta. Těch bylo zatím devět a zbylé jste si mohli stáhnout a nainstalovat z Google Play.

AndroidMalware

To se však v Androidu L pravděpodobně změní. Podle nové dohody s OEM partnery by mělo být v nových smartphonech předinstalováno dokonce 20 Google aplikací. Tyto aplikace nelze uživatelsky odinstalovat a v kombinaci s dalšími aplikacemi, o které smartphone „obohacuje“ výrobce, můžou zabrat až nepříjemně velké množství úložiště. I díky tomu pak v Google Play můžeme najít vcelku zábavné recenze, ve kterých si méně znalí uživatelé stěžují na zbytečnost aplikace, která jim podle jejich slov ,,jen zabírá cennou paměť“.

 

Zdroj: mobilesyrup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here