Twilight – aplikace, která zlepší vaše usínání

6

unnamed (2)

Jistě se mezi vámi najdou tací, kteří používají tablet nebo telefon před spaním. Poté mohou nastat dlouhé chvíle převalováním se a ne a ne usnout. I jeden z důvodů může být právě vaše zařízení, které vás vystavuje neustálému vyzařování modrého světla, které způsobuje problémy se spánkem.

Podle výzkumů jsou naše oči velmi citlivé na úzké spektrum modré barvy v rozsahu 460-480 nm. Tento fakt potlačuje tvorbu Melatonimu neboli hormonu, který je zodpovědný za váš zdravý spánek. Aplikace Twilight tak přichází z řešením, kdy pokryje váš displej jemně červeným filtrem a zamezí tak výskytu nežádaného spektra modré barvy. Twilight si sám najde vaší polohu a sleduje, kdy ve vašem okolí začne zapadat slunce. Podle toho si aplikace sama určí intenzitu červeného filtru  a vaše oči jsou i zároveň chráněné ostrým barvám v nočních hodinách.

Experimentální studie ukázaly, že člověk si používáním tabletu nebo telefonu v nočních hodinách může prodloužit dobu usínání až o celou jednu hodinu. První ohlasy na tuto aplikaci jsou velmi pozitivní a již se ozývají první uživatelé, kteří zaznamenaly lepší usínání. Osobně se spánkem nemám problém, takže nemůžu soudit, ale minimálně pro oči je načervenalý filtr velmi příjemný. Pokud se aplikaci rozhodnete vyzkoušet, podělte se s námi zda vám pomohla či nikoliv.

Screenshot_2013-06-02-23-42-44 Screenshot_2013-06-02-23-42-58 (1)


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

6 KOMENTÁŘE

    • I to je dost možné, každopádně na Google Play v popisu aplikace najdete několik odkazů, kde se tato teorie potvrzuje a je podložena vědeckými testy. Problém se spánkem nemám, takže nemůžu posoudit, ale minimálně červený filtr pomáhá očím vstřebávat prudké přechody a oči jsou tak méně unavené

  1. Ahoj, mám s Twilightem problém, že filtr je funkční pouze v samotné aplikaci a nikde jinde i když je zapnutý a nastavený. Nemá někdo podobný problém? Mám Xiaomi Mi2 s MIUI 3.5.31

  2. Nějak mi to na tabletu problikávalo… několik dní jsem ji používal, ale všiml jsem si, že občas na zlomek sekundy probliknou původní barvy a to bylo docela nepříjemné, nedělá to taky někomu? Nebo je to jen mojím pošahaným tabletem?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here