Tweedle – minimalistický Twitter klient

2

Přijdou vám známé klienty pro sociální síť Twitter neohrabané, pomalé a přeplácané funkcemi, které stejně nevyužijete? Zkuste Tweedle. Ten vám nabídne pouze základní funkce v rychlé a slušivé podobě. Bez zbytečností okolo.

Mladý vývojář Daniel Huckaby nebyl spokojen se stávajícími způsoby přístupu k Twitteru a rozhodl se, že Google Play obohatí o svůj vlastní. Aktuální verze Tweedle pochází z osmnáctého srpna, nese číslovku 1.1.6 a k dispozici je i počeštěná verze. V čem je ale Tweedle tak jiný, než třeba Plume, twicca a oficiální aplikace?

Jeho vzhled je podřízen funkčnosti. Jednoduché modré téma (dá se změnit) pěkně zapadá do celkového vzhledu ICS a Jelly Bean a neobsahuje žádná zbytečná tlačítka. V horní lištičce je pouze ikonka pro psaní nového tweetu, hledání a zbytek obrazovky pak zabírají příspěvky. Mezi timeline, interakcemi a soukromými zprávami přepínáte pomocí útlé lištičky, případně tažením prstu ze strany na stranu.

Klepnutím na tweet se otevře na samostatné obrazovce, v liště se přehodí ikony a vy můžete vesele odpovědět, případně tweet sdílet dál. Jednoduché, účelné. V případně konverzací si ji můžete celou zobrazit. Přidání do favorites a retweet se řeší přes menu. Zobrazit si samozřejmě jde i vlastní tweety (ty ale nejde mazat), followery, following a favorites.

Nastavení je podobně jednoduché. Lze zapnout a vypnout notifikace pro jednotlivé druhy obsahu (tweety, mentions, retweets, dm), velikost textu, uploader fotografií a změnit prostředí klienta, případně zapnout SSL šifrování. A to je vše, přátelé. Nic víc Tweedle nenabízí. Žádné náhledy médií v timeline (obrázky zobrazí pro rozkliknutí tweetu), žádné seznamy ani trending topics, žádné sofistikované funkce.

Jestli vám stačí základ a chcete jednoduchého klienta, který bude rychlý a dobře vypadat, dejte Tweedlu šanci. Možná vás svým přístupem zaujme natolik, že u něj už zůstanete.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here