Trusted Contacts – Nová aplikace od Google

0

Google spustil novou aplikaci, která Vám pomůže sdílet svou polohu s lidmi, kterým důvěřujete. Mezi důvěryhodné kontakty můžete přidávat své nejbližší přátele a členy rodiny, a umožnit jim, aby mohli kdykoliv požádat o Vaši polohu, kde se právě nacházíte. Limit bude 50 kontaktů, ale Google si myslí, že většina uživatelů jich použije jen okolo 5-6.

Když Vás důvěryhodný kontakt požádá o Vaši polohu, můžete žádost odmítnout, pokud chcete mít své soukromí. Ale pokud nebudete reagovat do 5 minut, tak Vaše poloha bude automaticky sdílena – a protože Google navazuje na historii polohy, telefon nemusí být zrovna připojen ani zapnut (pokud máte například vybitou baterii).

trusted-contacts

Můžete také přímo poslat zprávu důvěryhodnému kontaktu s vaší aktuální polohou, v případě potřeby. A vaše schválené důvěryhodné kontakty si také mohou zobrazit podrobnosti o vaší aktivitě – jako váš stav baterie, a kdy jste v poslední době byli aktivní.

Aplikace by mohla být velmi užitečná k zajištění bezpečnosti – hlavně pro rodiče s dětmi, když jdete pozdě domů nebo se vydáte na nějaké dobrodružství. Lidé se domnívají, že je aplikace bude sledovat, kde jsou a co právě dělají. Aplikace je velmi diskrétní o tom, s kým a kde právě sdílíte svou polohu.

Trusted Contacts je dostupné na Google Play Store zdarma a funguje na telefonech s Androidem 4.1 a vyšší.

Zdroj

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here