Touchnote – originální pohlednice

1

Také jste propadli moderní době a místo pohlednic na oslavu Vánoc nebo Nového roku posíláte SMS zprávy a e-maily? A co takhle zavzpomínat na to, jaké to bylo, když jste ještě posílali pohledy a udělat svým blízkým radost?

Na Google Play je již delší dobu zajímavá aplikace, která Vám v tom pomůže díky několika jednoduchým krokům. Navíc, jistě se Vám povede vytvořit tu nejoriginálnější pohlednici, kterou jste kdy poslali.

Prostředí aplikace je velmi jednoduché a intuitivní. Aplikace je sice lokalizována pouze do angličtiny, přesto se v ní za pomocí několika anglicky naučených frázích snadno vyznáte.

Hned na začátku je důležité udělat to hlavní a to: vyfotografovat a nebo vybrat z paměti fotku, která bude tvořit Vaši originální pohlednici. Je jedno, jestli se necháte inspirovat Googlem a vyberete nějaký pěkný motiv, který předtím už někdo vyfotil/vyrobil a nebo vyfotografujete fotku vlastní. Co je ale důležité – dokonce tak důležité, že Vás bez toho aplikace nepustí dál je vybrat fotku velkou a nejlépe v pohlednicovém formátu (případně v dalším kroku fotku ořezat).

Fotografie/obrázek by měl být dostatečně velký a kvalitní, hlavně proto, aby při tisku nedošlo k jeho znehodnocení. Po zvolení fotografie se Vám zobrazí náhled Vámi připravované pohlednice, na které můžete změnit velikost a také umístění fotografie v prostoru.

Zvolit si můžete také vlastní text, který bude pod obrázkem napsaný. Jeden krátký a větší (do 20 znaků) a druhý delší, menší (až 50 znaků).

                     

Můžete si také zvolit několik grafických modelů, který se následně na Vaši fotku aplikuje, aby byl výsledek co možná nejlepší. Tím se také může změnit rozmístění textu, pokud si například přejete, aby byl text místo pod obrázkem nad obrázkem, není v tom žádný problém.

Pokud jste s výsledkem spokojeni a pokročíte na další stránku, dostanete se k úpravám zadní straně pohlednice. Tam již napíšete samotný text, který má pohlednici zdobit, nějaké přání a nebo pozdravy.

Poslední krok je jasný, zadat adresu, kam má být pohled zaslán. To můžete udělat několika způsoby: zadat adresu ručně (New adress), zadat adresu kamarádů z Facebooku (Friends) a nebo vybrat kontakt, ke kterému máte adresu přidanou.

Na poslední stránce uvidíte rekapitulaci. Jak přední, tak i zadní stranu pohlednice zkontrolujete a pohlednici odešlete klepnutím na ikonu ,,Sent“.

Pokud se ptáte, jaká je cena pohlednice, musíme říci, že trochu vysoká (konkrétně 1,5 eura, v přepočtu asi 40 Kč). Vše je ale podmíněno exkluzivitou a neomezenou tvořivostí. Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že od odeslání samotné pohlednice do dodání až do schránky trvá zhruba 5-6 dní (včetně víkendů).

Propagační video ke shlédnutí:

Aplikace samotná je zdarma, dostupná na Google Play.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

1 komentář

  1. …cena pohlednice není vůbec vysoká, vezmeme-li v potaz, že v 90ti případech ze 100 ji budeme odesílat ze zahraničí. Zkuste mimo naši republiku koupit pěkný pohled a odeslat za 1,5 Eura…. Z mé zkušenosti. Pohled od Baltu (Rujána) přišel za 3 dny, velice kvalitní papír a velmi kvalitní tisk….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here