Toshl Finance – finance pod drobnohledem

1

toshl

Peníze sem, peníze tam. Občas se člověk nestačí divit, jak rychle je schopen peníze „roztočit“. Pokud patříte mezi příznivce pořádku a máte rádi přehled nad finanční politikou vašeho hospodaření, je pro vás Toshl Finance jako stvořená. Smysl aplikace je jasný. Jejím úkolem je pečlivě evidovat vaše příjmy a výdaje, nebude vás tedy obtěžovat doplňkovými službami a nabídkami, které stejně nikdo nevyužije. Vše je přehledné a hned při ruce. I když se dnes budeme věnovat verze aplikace pro Android zařízení, vězte, že aplikace je tzv. multiplatformní a bez problému ji tudíž spustíte na operačních systémech iOS a Windows Phone. A teď se pojďme podívat, co od aplikace můžeme očekávat.

Aplikace samotná se stylizuje, jak jsem již psal výše, do co nejjednodušší ulity pro záznam příjmů a výdajů. Nechce tedy konkurovat draze placeným aplikacím na správu příjmů a výdajů v celé domácnosti. Jde spíše o poznámkovou aplikaci, aby si každý „pořádný“ člověk mohl udělat přehled o tom za co a kolik utrácí. Aplikace je tady vhodná pro všechny, kteří nevěří, jak rychle dokáží peníze utratit.

Používat Toshl Finance můžete tak, jak se Vám právě zachce. Buď budete položku po položce zaznamenávat všechny Vaše příjmy a výdeje a nebo se rozhodnete zadávat informace na jednou, například na závěr večera (pro všechny sklerotické jedince, jako třeba já doporučuji variantu a). Pokud se rozhodnete pro druhou možnost, můžete aplikaci přikázat, aby se vždy v určitý čas ozvala a upozornila se tak, aby jste informace o příjmech a výdajích zaznamenali. Šikovná věc.

Aplikace samozřejmě umožňuje vytvářet složky, do kterých budete zadávat pravidelně se opakující výdaje (například energie, jídlo, ubytování) a zpětně si tak můžete prohlédnout, jak který měsíc hospodaříte. Autoři v ukázkových screenshotech bilancují s částkami v horizontu desetitisíců, samozřejmě se aplikace může hodit i náctiletým, kteří budou zapisovat příjmy kapesného a výdaje za oblečení. Použití se meze nekladou, na vše si totiž můžete vytvořit, nebo vybrat složku.

Jako další skvělou možnost, jak aplikaci používat, je speciální webové rozhraní, které naleznete na stránce www.toshl.com. Jde o rozhraní, na kterém můžete po přihlášení sledovat vaše příjmy a výdaje v rovině grafické – které může být pro některé jedince přehlednější. Toto webové rozhraní funguje i pro dodatečný záznam dat, může se tak jevit jako skvělá alternativa pro nekompatibilní tablety a telefony (například s nepodporovaným operačním systémem). Zde bych rád doplnil, že verze speciálně určená pro tablety prozatím neexistuje, i když ji vývojáři v dohledné době přislíbili.

2 3 4

Na začátku článku jsem zmínil, že aplikace je dostupná jak ve free verzi, tak v placené. Free verze nemá omezení, co se týče propojení s webovým rozhraní, má však omezení v počtu přidaných příjmů – ten lze nastavit vždy jen jeden, což trochu (trochu více) znepříjemňuje práci, protože je nutné takový příjem neustále přepočítávat a měnit. V placené verzi však takové omezení neexistuje  Placení probíhá pomocí in-app nákupu – z mobilního telefonu lze zakoupit měsíční předplatné a roční. Na webu můžete zakoupit dokonce tříleté předplatné, na které získáte 30% slevu, což potěší. Pokud chcete další slevu, stačí se o aplikaci „nenápadně“ zmínit na Facebooku a Twitteru, pak získáte slevu dalších 20% (pro doplnění: na roční předplatné je sleva 16%). Roční předplatné vyjde na bezmála 20 dolarů.

Jaké je tedy hodnocení? Aplikace existuje jak v placené tak neplacené verzi, což je velká výhoda. Rozčleňuje tak uživatele, co to s evidencí myslí vážně a na ty, co si to prostě chtějí jen vyzkoušet, nebo nemají potřebu zadávat více příjmů. Aplikace je skvělá pro všechny zapomnětlivce a celkově pro všechny,  kteří mají rádi přehled ve svých financích.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

1 komentář

  1. Toshl som používala asi rok, ale ako ho ,,vylepšili“ tak som s tým prestala 🙁 bolo to krásne jednoduché a teraz je to také komplikované, že neviem ani pridať žiaden výdaj ani si pozrieť tie výdaje spred pár mesiacov 🙁 škoda no

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here