Tipy pro Android Wear #6 – Shazam, Duolingo a další

0

Je tady další přehled s aplikacemi pro vaše chytré hodinky s platformou Android Wear. Dnes se podíváme na jednu známou a dvě české aplikace, které si našly cestu i na vaše zápěstí.

Shazam

Začnu tou věhlasnou. Je jí Shazam, která se konečně dostala i na androidí hodinky. Pro ty jablečné jsou totiž dostupné už od jejich uvedení do prodeje a bylo jen otázkou času, než se dostane i k nám. Aplikace nabízí stejné funkce jako u Apple Watch a nechybí ani slova k poslouchané písničce. Aplikace by měla však taky reagovat na příkaz OK Google, Shazam this song. To se mi ale povedlo jen u mobilu a hodinky ani na několikátý pokus neporozuměly.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Duolingo

Druhá aplikace je skvělá pro všechny, kteří se rádi učí novým jazykům. Vlastence ještě navíc potěší, že jde o českou aplikaci, které se podařilo prorazit i na globální trh. Její fungování je velmi jednoduché. Sází na gamifikaci. Postupně se vám na hodinkách ukazují slovíčka a vy máte za úkol uhodnout jejich ekvivalent v příslušném jazyce. Aplikace pro chytré hodinky je ale stavěná především na vaší férovosti. Ostatně jde hlavně o vaše vzdělávání.

K dispozici je celá řada jazyků včetně češtiny. Jestli ale vládnete jenom mateřštině, musíte si vystačit s angličtinou, pro ostatní jazyky ještě nejsou kompletní lekce. Jestli ale ovládáte angličtinu, jsou vaše možnosti mnohem širší.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Modrý Anděl

Modrý Anděl je první českou aplikací, která vám pomůže s objednáním taxi služby pomocí chytrých hodinek s Android Wear. Můžete si pomocí ní objednat nejbližšího taxíka v Praze. To je ale důležitý detail a aplikace se týká jen pražských uživatelů. Každopádně objednání je jednoduché, na pár kliknutí a bez problémů funguje i z vašeho zápěstí.

Android Wear 6-5


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Plants vs. Zombies Watch Face

Pokud máte rádi mobilní nebo tabletové hry, určitě vám neunikla jednoduchá adventura od EA Plants vs. Zombies. Hrajete v ní za rostliny a vaším úkolem je uchránit zahradu a dům před invazí zombíků. Právě ti vám mohou po nainstalování tohoto ciferníku ukazovat aktuální čas v podobném duchu jako třeba MickeyMouse, kterého jsme si ukazovali už v první dílu. I tenhle ciferník je k dispozici zdarma, navíc jej však najdete v Obchodu Play a jeho instalace je na pár kliknutí.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Time Zones – Watch Face

Druhým a zároveň posledním ciferníkem, který si dnes ukážeme, je Time Zones. Opět nabídne povedený design a také dvě časová pásma, jak vychází z názvu. Detaily si navíc můžete nastavit z mobilu a do ciferníku tak přidat krom data i třeba počasí. Ciferník vás vyjde na necelých 30 korun.

Weather Watch Face – Aplikace pro Android ve službě Google Play.clipular


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here