Tipy pro Android Wear #5 – Android Wear 5.1 a Caturday

0

Další dva týdny uplynuly a je tady další přehled zajímavých aplikací pro chytré hodinky Android Wear. Podíváme se už také na nové aplikace s funkcemi nedávno představeného Androidu 5.1, který se pomalu dostává do všech aktuálních hodinek.

Android Wear 5-6

Google Keep

Google Keep je základní aplikace pro poznámky, která je pro Android a nositelnosti již nějaký ten pátek dostupná. S novým Androidem dostává však několik užitečných novinek. Tou největší je možnost mít aplikaci spuštěnou i v úsporném stavu, kdy se převleče kompletně do černé a připomíná ambient mode pro standardní ciferníky. Nová verze aplikace bude dostupná spolu s aktualizací, která se zrovna dostává k prvním aktuálním modelům. V následujících týdnech se však určitě dostane na všechny.

Android Wear 5

logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Google Fit

Podobné aktualizace se dočkal i fitness klient Google Fit. Na rozdíl od Keepu se však nečeká až na uvolnění aktualizace celého Android Wear, nýbrž stačí stáhnout novou verzi z Obchodu Play.

Android Wear 5-2Aktualizovaná verze přináší vlastní ciferník, který krom času ukazuje i počet zdolaných kroků a nechybí ani jednoduché nastavení. Krom toho mobilní aplikace nově ukáže i počet spálených kalorií a taky ušlou vzdálenost. Aktualizace je už od poloviny týdne dostupná skrze Obchod Play a základních funkcí a novinky v mobilní aplikaci se dočkají i uživatelé, kteří nemají chytré hodinky s Android Wear.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Trigger

Trigger je jednoduchý spouštěč úkonů na smartphonu. Ideální je jeho využití ve spojení s NFC tagem nebo třeba při připojení nabíječky. Vývojáři však přišli i s kompatibilitou pro Android Wear a dané úkony můžete spouštět i z chytrých hodinek. V některých případech může jít o zajímavou funkci, stále si ale myslím, že nejkomfortnější je navázání úkolů na denní dobu nebo právě připojení do nabíječky.

Android Wear 5-4

logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Calculator for Android Wear

V 90. letech minulého století všichni tehdejší „geekové“ měli nebo aspoň ve skrytu duše toužili po digitálních hodinkách se zabudovanou kalkulačkou. Pohodlí používání sice bylo téměř nulové, ale to se vlastně dalo říct i o dva roky starém segmentu chytrých hodinek. Každopádně v Obchodu Play se objevila aplikace, která tuhle málo použitelnou kalkulačku vrací na vaše ctěné zápěstí. Jmenuje se Calculator for Android Wear a je k dispozici zdarma ke stažení.

Android Wear 5-5

logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Catchcat watchface

Na závěr jsem si nechal jeden povedený ciferník. Jestli se trochu pohybujete po internetu a sociálních sítích, určitě vám neunikl tzv. Caturday. Ten se neformálně koná každou sobotu a jisté kouty internetu zaplaví různá meme koček. Dneska je sice neděle, ale abyste byli na příští sobotu připraveni, můžete si stáhnout tenhle ciferník. Stojí sice necelých 40 korun, patří ale k těm nejpovedenějším.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here