Tipy pro Android Wear #3 – Checkování a ciferník podle vašeho stylu

0

Uplynuly další dva týdny a je tady opět přehled povedených aplikací a ciferníků pro stále novou platformu Android Wear od Googlu. Dnes se opět dostalo na aplikaci od jednoho zkušeného českého vývojáře, a jednu aplikaci přímo od Googlu.

Amazon

Amazon sice v Česku stále zcela oficiálně nepůsobí, není však žádný velký problém objednat zboží třeba ze sousedního Německa nebo Rakouska. Mnozí tak například nakupovali chromebooky nebo Chromecasty, když ještě nebyly oficiálně dostupné v tuzemsku.

Android Wear 3

Aplikace pro Android Wear umožňuje jednoduché vyhledávání hlasem napříč produkty a aplikacemi. Krom toho také zvládá provedení nákupu nebo zařazení zboží do seznamu přání. Podobnou aplikací by se mohly v budoucnu inspirovat i české e-shopy, i když to v nejbližších měsících asi zůstane jen snem.

Stáhnout

WearSquare

A už jsem se dostal k českému zástupci. Za vývojem WearSquare stojí David Vávra, který se na nositelnosti specializuje již z raných dob Google Glass. WearSquare svým způsobem existovalo i pro chytré brýle, ale když s podporou „checkování“ přišlo samo Foursquare, David od vývoji upustil a zaměřil se právě na Android Wear.

Android Wear 3-2

I zde již sice Foursquare potažmo Swarm umí „checkování“. To je však možné jen v případě, že vám to sám mobil a hodinky nabídnout. WearSquare přitom zvládají ohlašování i manuálně. Aplikace je k dispozici zdarma a najdete ji v Google Play Store.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Find My Phone

Třetí aplikací je přímo od Googlu. Find My Phone splňuje to, co byste od ní očekávali. Po spuštění dokáže jednoduše rozezvonit váš mobil, který je k hodinkám připojený přes Bluetooth. Zvonění je možné ukončit buď přímo na hodinkách nebo také na smartphonu.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

WatchMaker Watch Face

V minulém dílu jsem se zmiňoval o aplikaci Facer. Ta dává prostor všem kreativním tvůrcům, kteří by si rádi navrhli svůj vlastní ciferník. Prakticky stejnou možnost přináší i konkurenční WatchMaker Watch Face, o kterém se zmiňuji dnes. Jedinou nevýhodou vůči Faceru je vyšší cena pohybující se okolo 65 korun českých.

WatchMaker Watch Face – Aplikace pro Android ve službě Google Play.clipular


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

DressWatch Watch Face

Poslední aplikací je Dress Watch Watch Face. Jde o velmi povedenou aplikaci, která dokáže na základě snímků z vašeho fotoaparátu vytvořit vyladěný ciferník. Tvůrci aplikaci demonstrují především na možnosti jednoduchého sladění s vaší aktuální garderobou, kdy se vyfotíte a pak vyberete dvě dominantní barvy. Aplikace je k dispozici zdarma a určitě alespoň za vyzkoušení.

Android Wear 3-5


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here