Tipy pro Android Wear #2 – Chytré sledování spánku a vlastní ciferníky

2

Po dvou týdnech jsem si pro vás opět připravil výběr pěti aplikací a ciferníků pro chytré hodinky s platformou Android Wear. Pokud máte i Vy sami tip na zajímavou aplikaci nebo watchface, určitě se s ním pochlubte níže v diskuzi.

Sleep as Android

Tato aplikace je na androidí platformě dostupná již několik let. Její tvůrci se však snaží držet krok s dobou a díky tomu nechybí nový Material Design a nebo právě spolupráce s chytrými hodinkami s Android Wear.

Android Wear 2-2

Ty umí použít jako senzor pro měření fází spánku a také vás hodinky dokáží v ideální chvíli probudit. Musí být však stále spojeny se smartphone, který se stará o ukládání dat a následnou tvorbu statistik. Aplikace se také podepíše na baterce a monitoring jedné noci si na mých LG G Watch R vzal zhruba 20 % baterie. Sleep as Android je první týden zdarma a odemčení vás následně vyjde na necelých 80 korun.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Player FM

Player FM je aplikace pro všechny, kteří rádi poslouchají podcasty na svém mobilu. Krom bohaté databáze kanálu, jež jsou přebírány z iTunes, nabízí i automatické stahování a mazání nebo právě spolupráci s platformou Android Wear.

Android Wear 2

Nejde jen o možnost rychlého ovládání aktuálního přehrávání, ale skrze hodinky můžete také procházet staženými podcasty. Jde tak vlastně o samostatnou aplikaci, která je překvapivě jednoduchá a efektivní.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Facer

Jestli patří mezi kreativce, určitě si do svých chytrých hodinek stáhněte Facer. Jde o propracovaného tvůrce, s jehož pomocí si můžete vytvořit vlastní ciferník. Nechybí bohaté možnosti přizpůsobení a každý by si měl přijít na své. Aplikace vás vyjde na necelých 30 korun.

Android Wear 2-4

A jestli máte jenom rádi netradiční ciferníky, svůj vysněný jste na Google Play nenašli a na vlastnoruční tvorbu se necítíte, zkuste FaceRepo (tip od čtenář z diskuze).


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Leaflet Clock

Leaflet Clock je velmi povedený ciferník, jež v sobě kombinuje základní informace o počasí, líbivou tapetu a pochopitelně i aktuální čas. Ciferník je opravdu povedený, má však dva háčky. Neumí ambient mode, takže celou dobu bude svítit barevně a zobrazovat tapetu. To se negativně podepisuje na výdrži.

Android Wear 2-3

A také není zcela zdarma. K dispozici sice je zdarma, ale jen s pár tapetami a za další budete muset hromadně připlatit 30 korun. Vývojáři však slibují, že se brzy dočkáme i úsporného módu a dokonce také tapet pro smartphone. Každopádně jde zatím jen o sliby.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Lighthouse watchface

Posledním dnešním tipem je opět ciferník. Jmenuje se Lighhouse watchface a za necelých 40 korun nabízí animovaný watchface s majákem. Možná to zní příliš prvoplánově za 40 korun, ale výsledek je překvapivě povedený. Můžete si zvolit, co vše se má animovat, upravit si ambient mode a nebo si užívat automatické změny pozadí na základě aktuální denní doby.

Lighthouse watchface

Pokud máte rádi stylové ciferníky, tenhle je bezesporu jedním z nich. Určitě jej alespoň vyzkoušejte a případně jej můžete do 15 minut bezplatně vrátit.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

2 KOMENTÁŘE

  1. skor ako Facer odporucam Watchmaker. na ich google+ strankach je mozne najst velke mnozstvo novych face pre hodinky (podobne ako na facerepo)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here